דיווחים בארה"ב: הרץ עשויה להכריז על פשיטת רגל

לפני 2 שנים, 3 חודשים - 3 מאי 2020, כלכליסט
דיווחים בארה"ב: הרץ עשויה להכריז על פשיטת רגל
לפי הדיווחים, חובותיה של חברת השכרת הרכב נאמדים ב-17 מיליארד דולר. השפעתו של המהלך על השוק הישראלי אינה ברורה בשלב זה

חברת הרץ העולמית עשויה להודיע בעוד שלושה ימים על פשיטת רגל, כך מדווחים אמצעי תקשורת בארצות הברית. הרץ העולמית הוקמה בשנת 1918 והחזיקה בתחילת דרכה צי של כמה מכוניות פורד מודל T. בשנת 1923 נרכשה החברה על ידי ג'ון הרץ, שהעניק לחברה את שמו והגדיל משמעותית את היקף פעילותה. כיום שוכן מטה החברה בפלורידה.

בדומה לחברות השכרה רבות, גם הרץ סובלת בימים אלה מחוסר פעילות המדלדל את קופת החברה במהירות, אך בניגוד למתחרות, הרץ נדרשה השבוע לשלם לספקים עבור עסקאות חכירה של רכבים, מה שלא יכלה לעשות. כתוצאה מכך צפויה החברה להודיע עד יום שני הקרוב אם תיכנס להליך פשיטת רגל. היקף חובות החברה, לפי פרסומים בארה"ב עומד על 17 מיליארד דולר.

משבר הקורונה שגרם לעצירת השכרות רכב אינו המשבר היחיד עמו מתמודדות חברות ההשכרה: שירותי שיתוף רכב, שירותי זימון רכב כדוגמת UBER והסיכוי למעבר לרכבים אוטונומיים שיתופיים, צמצמו את היקף פעילות חברות ההשכרה הגלובליות בשנים האחרונות.

הרץ ישראל פעילה מאז 1965, מה שהופך אותה לאחת מחברות ההשכרה הוותיקות בארץ. בשנת 1985 עברה הרץ העולמית לפעול בישראל תחת קשר רנט א קאר, שבבעלות חברת מאיר, יבואנית הונדה וולוו. פעילות הרץ ישראל כוללת גם את פעילות רשת הסחר "אוטו סנטר" וחברת הליסינג "אופרייט ליס". השפעתו של מהלך פשיטת רגל של הרץ העולמית על השוק הישראלי אינה ברורה בשלב זה.

Support Ukraine