הבדיחה שהרחיקה לכת: פולקסווגן מודה ששינוי השם הוא מתיחת 1 באפריל

לפני שנה 1, 4 חודשים - 31 מרץ 2021, כלכליסט
הבדיחה שהרחיקה לכת: פולקסווגן מודה ששינוי השם הוא מתיחת 1 באפריל
השבוע דווח כי פולקסווגן העולמית תשנה את שמה ל"וולטסווגן" - משחק מילים על יחידת המידה החשמלית. אלא שכעת מתברר כי מדובר במתיחה שתוכננה להתפרסם מחר

מתיחת ה-1 באפריל של פולקסווגן הרחיקה לכת מעט יותר מדי: השבוע דיווחו אמצעי תקשורת בארה"ב כי פולקסווגן העולמית תשנה את שמה ל"וולטסווגן" - משחק מילים על יחידת המידה החשמלית. מה שנראה הגיוני בהתחשב בעובדה שפולקסווגן העולמית נערכת להשקת טווח נרחב של דגמים חשמליים.

ואולם, כעת מתברר כי מדובר במתיחה שהיצרנית תכננה לפרסם ב-1 באפריל. "פולקסווגן אמריקה לא תשנה את שמה לוולטסווגן. ההודעה היתה אמורה להיות מתיחה ברוח ה-1 באפריל", הודיעה פולקסווגן העולמית בהודעה רשמית.

בפועל המתיחה של פולקסווגן היתה הפעם מורכבת במיוחד: בהתחלה פרסמה היצרנית "בטעות" את ההודעה על שינוי השם - ולאחר מכן פרסמה הודעה רשמית באתר החברה.

ליצרני הרכב העולמיים יש היסטוריה בת עשרות שנים של שחרור הודעות מזויפות לתקשורת אשר מופצות בדרך כלל בשבוע ה- 1 באפריל. הרשימה ארוכה וכוללת בין היתר מכוניות סקודה שמצוידות במתקן אלקטרוני אשר משתיק את הילדים במושב האחורי, מכונית יונדאי i10 זעירה אשר מיועדת לשימוש האפיפיור, אאודי B TRON (משחק מילים על E TRON) שהוצגה ב- 2019 ומסוגלת לנסוע בכוח דבש, שלא לדבר על ה- MG שהוצגה ב- 1 באפריל 2018, אשר מסוגלת לנסוע בכוח אנרגיה המופקת מגללי אלפקות.

Support Ukraine