+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1313, סה"כ - 27051

מלכוד 2022: הדלק מזנק והביקוש למשומשות היברידיות משבש את השוק

2 יוני 2022 - Walla!

מלכוד 2022: הדלק מזנק והביקוש למשומשות היברידיות משבש את השוק

עם הזינוק במחירי הדלק בחצות, יצאנו לבדוק מה עשו התמורות ברבעון הראשון של 2022 לשוק המשומשות ההיברידיות והחשמליות. אתם תופתעו לשמוע שגם שם אתם תשלמו ביוקר?

חייבים לקנות מכונית עכשיו? אתם בבעיה. כי גם אם בחרתם באפשרות החסכונית-כלכלית יותר של מכונית משומשת בת שנתיים עד חמש שנים, הסחרור הגדול בו נמצא שוק הרכב, חדש כמשומש הופך את העסקאות לכאלו שלא מציעות יותר מדי הזדמנויות כלכליות בשל התייקרות רוחבית של הרוב המוחלט של המכוניות.

וכאשר על המצב הזה מוסיפים גם את הזווית של הרצון לעבור לרכב חסכוני יותר בדלק כתוצאה מהשתוללות המחירים והעובדה שרגיעה אינה באופק, או כזה שלא צורך דלק בכלל ומונע חשמלית, הסיפור מסתבך משמעותית. שכן בתוך עליית המחירים הכללית, גם אלו של המכוניות ההיברידיות, הפלאג אין והחשמליות מזנקים גם הם.

אז הפעם ביקשנו לעשות שימוש בנתוני חברת הטרייד אין "טרייד מוביל" כאשר אנחנו מתמקדים במכוניות היברידיות, פלאג אין וחשמליות. ומכיוון שטווח המחירים של אלו רחב מאוד וכן שהרוב המוחלט של הרוכשים מגיע עם טווח מחירים מוגדר, ביקשנו גם לחלק את הנתונים לארבע קבוצות מחיר מרכזיות; עד 100 אלף שקלים, עד 120 אלף שקלים, עד 150 אלף שקלים ומעל 150 אלף שקלים.
אבל רגע לפני שנצלול לדגמים, יישור קו בנוגע לסוגי ההנעות החלופיות.

מכונית היברידית - למכונית היברידית יש מנוע בנזין ולצידו מנוע חשמלי. השילוב בין השניים מאפשר למכונית לנוע בכוח המנוע החשמלי במהירות איטית כאשר יש מספיק אנרגיה בסוללה, באמצעות מנוע הבנזין במהירות גבוהה שם המנוע החשמלי פחות יעיל או עם סיום הסוללה, או בשילוב של השניים כאשר נדרש יותר כוח. הסוללה עצמה נטענת לרוב בשני אופנים: על ידי שימוש באנרגיית הבלימה של המכונית (בגדול: התנגדות של המנוע החשמלי שיוצרת טעינה לסוללה) ועל ידי מנוע הבנזין עצמו.

מכונית פלאג אין - מכוניות עם הנעת פלאג אין עובדות באופן דומה מאוד לכאלו היברידיות עם הבדל אחד - ניתן לטעון אותן גם משקע ביתי או עמדת טעינה וכאשר הן טעונות הן מאפשרות נסיעה חשמלית לחלוטין לטווח ארוך ובמהירות גבוהה יותר משל המכונית ההיברידית, המספרים נעים בין 30 ל-60 ק"מ בתלוי בגודל הסוללות והמכונית. התוצאה היא מכונית שמאפשרת לנוע חלק או את רוב המרחק של הנסיעה היומיומית בכוח החשמל וכאשר זה אוזל, היא עוברת לפעול באמצעות מנוע הבנזין ובחלק מהמכוניות בשילוב של מנוע הבנזין והחשמל, כמו במכונית היברידית.

מכונית חשמלית - כאן ההנעה היא בכוח המנוע החשמלי בלבד, הניזון מסוללה שנטענת מעמדת טעינה פרטית או ציבורית. הטווחים של מכוניות חשמליות משתנים בהתאם לגודל הסוללה ואופן הנהיגה, כיום רוב המכוניות חשמליות שראויות להיחשב כאלטרנטיבה לרכב ראשי או שני בבית נעות בין 230 ל-400 ק"מ של טווח לטעינה, ישנן כאלו שיכסו מרחקים גדולים יותר, אך הן יקרות יחסית ולא נכללות בסקירה זו. מלבד הטווח, המגבלה העיקרית על מכוניות חשמליות כיום היא היכולת של בעליהן להקצות חניה קבועה ובה עמדת טעינה אליה תוכל המכונית להתחבר. ככלל, השאלה המרכזית בהיבט של עתיד המכוניות החשמליות בשוק המשומשות נגזר משני משתנים שכרגע הינם בתחום החיזוי בלבד - הראשון הוא נושא ירידת היעילות האנרגטית של הסוללות והצורך לשפץ אותן (ברוב המוחלט של המקרים ההחלפה היא של אותם תאים שנחלשו ולא הסוללה כולה). ההיבט השני נוגע לקפיצות המשמעותיות ביעילות המנועים ורמת האנרגיה בסוללה, עם כל דור של חשמליות אנחנו נראה יותר ויותר יכולות, כאלו שכבר היום גורמות לחשמליות בנות 4 או 5 שנים, שכחדשות היו בעלות טווח ראוי, להיחשב כארכאיות ובעלות טווח שאינו מהווה חלופה ראויה.

כאמור, ביקשנו מחברת טרייד מוביל לרכז עבורנו את הנתונים של הרבעון הראשון של שנת 2022, רבעון שהתאפיין לא רק בהמשך המגמה של עליית הביקושים בשוק המשומשות, אלא גם במחירי דלק מטפסים כתוצאה מהלחימה באוקראינה. עם הנתונים האלו יש לקחת בחשבון כי טרייד מוביל הינה רשת המספקת שירותי טרייד אין למספר יבואנים, טלקאר, יבואנית קיה, סמלת יבואנית סובארו כמו גם של מכשירי תנועה יבואנית סוזוקי, דוד לובינסקי (אופל, פיג'ו, סיטרואן ו-MG) ושל טויוטה, זו הבהרה חשובה מכיוון שבאופן טבעי "רשת הבית" מוזנת ממכוניות חדישות, שמורות ומידיים פרטיות בניגוד למותגים שאינה מספקת להם רשת טרייד אין ומשם מגיעות מכוניות משנתונים וסוגי בעלויות קודמות משתנות. המכוניות המובאות כאן הן אלו שהיו הבולטות ביותר בשילוב החיתוכים של ביקוש, מכירות וימי מלאי ממוצעים.

ככלל ניתן לומר שבכל הקשור לביקוש למכוניות האלו, נרשם זינוק של עשרות אחוזים במקרה של ההיברידיות והפלאג אין (72.2%) בעוד במקרה של החשמליות הזינוק הוא של 200%, אם כי כאן מדובר במספר מטעה שכן הוא נגזר מתנודתיות שמייצרת כמות קטנה יחסית של מכוניות.

עד 100 אלף שקלים

בתקציב של עד 100 אלף שקלים למכונית היברידית שלוש המובילות הן טויוטה אוריס ואחריה יונדאי איוניק, שתיהן ממודל 2018. במקום השלישי טויוטה פריוס שבתקציב זה ניתן להשיג אחת ממודל 2016. נעדרת מהרשימה שחקנית חזקה נוספת בטווח מחירים זה - טויוטה יאריס הייבריד שגם חדשות יחסית בנות ארבע ניתן למצוא כבר ממחירים של כ-70 אלף שקלים. הסיבה ל"שטח המת" הזה היא ככל הנראה הביקוש שיש למכונית הזו בשוק הפרטי, שם ניתן לקבל סכומים גבוהים יותר ואליו מנותבות המכוניות האלו. כמו כן קיה נירו ההיברידי, שנמכר במספרים גדולים לציי רכב נעדר ממסד הנתונים בשל העובדה שהוא השתחרר לשוק בעיקר דרך ערוצי המכירה של חברות הליסינג.

עד 120 אלף שקלים

כאשר עולים לדרגת התקציב הבאה, רשימת האופציות מתרחבת. לצד להיטים מוכרים כמו יונדאי איוניק, טויוטה CHR וקורולה סדאן מהשנתונים 2018-2019, אפשר גם למצוא את טויוטה קאמרי וראב4 משנת הדגם 2017. ולמי שמחפש חשמלית אמיתית, מחכה בתקציב הזה ה-MG ZS החשמלי, חלוץ החשמליות שנמכרו כאן במספרים משמעותיים משנת הדגם 2020.

עד 150 אלף שקלים

בקבוצת מחירים אלו, מעבר למכוניות שכבר הוזכרו (יונדאי איוניק, טויוטה CHR, קורולה וראב4 ו-MG ZS), מצטרפות גם שתי מכוניות שמציעות את תצורת ההנעה השלישית עליה הסברנו - פלאג אין. כאן אלו הנירו פלאג אין משנת 2019 למרות שביד2 ניתן למצוא גם מכוניות משנת היצור 2020 ו-2021 במגבלת התקציב הזה.

דגם שני שמציע את סוג ההנעה הזו אבל במימדים מעט יותר גדולים הוא מיצובישי אאוטלנדר PHEV, מוותיקי הפלאג אין בישראל שבתקציב הזה מאפשר למצוא כלים מהשנתונים 2017-2018.

מעל 150 אלף שקלים

בקבוצת המחיר הזו, שאולי פחות רלוונטית למי שחיסכון בדלק הוא השיקול הראשון במעלה אצלם, ניתן למצוא מן הסתם את הרשימה הארוכה ביותר. אבל מלבד אותם דגמים רק משנתונים חדשים יותר כמו טויוטה קאמרי 2021 או מיצובישי אאוטלנדר פלאג אין מ-2019, יונדאי סונטה הייבריד הן מהדור היוצא והן מהדור הנוכחי, נכנסות לתמונה גם מכוניות כמו לקסוס UX300 החשמלי ובאגף הפלאג אין גם מרצדס C350 וכן וולוו V60 T8 זה לפחות ממה שקורה בנתוני טרייד מוביל, אבל כמובן שבשוק ניתן למצוא היצע רחב הרבה יותר של מכוניות פרימיום עם הנעה היברידית או פלאג אין מלקסוס IS, עבור בב.מ.וו סדרה 3 ו-5 פלאג אין ועד מרצדס S קלאס פלאג אין שבתקופת השיווק שלה הייתה מהנמכרות ביותר בגרסאות מכונית הפאר.

חזקה בשוק

נושא נוסף שביקשנו לבדוק הוא הפער בין מחיר המכירה בפועל של המכוניות ובין מחיר ה"מחירון". רגע לפני הנתונים, צריך לזכור, גם מעבר לגאות הכללית בשוק, הפרנציפ של סחר במכוניות ברשת טרייד אין הוא לקנות אותן בזול ולמכור אותן ביוקר. ועדיין, מחירים שחורגים משמעותית מעל המחירון הם אינדיקציה טובה מאוד לביקוש שיש לדגם מסוים. כאן השיאניות היו של טויוטה, כאשר ראב4 מגיע לפער של 14.2% מהמחירון, היאריס ההיברידית והפריוס שתיהן על 13.6% ואחריהן קיה נירו ההיברידי עם 12.4% מעל המחירון.

מתחת למכוניות שחוצות את רף 10 האחוזים, נמצאות הקורולה עם 7.9% ונירו פלאג אין עם 7.4% ואחריהן טויוטה קאמרי ההיברידית וה-CHR עם 5.5% ו-3.5% אחוזים בהתאמה.

אבל יש גם הזדמנויות כמו אוריס ההיברידית שזהה לחלוטין לקורולה, אבל הגיעה בתצורות הטובות יותר אבל הפחות מבוקשות של סטיישן והאצ'בק ועל פי הנתונים נמכרות ב-11.4% מתחת למחירון וכן הצמד יונדאי איוניק וסונטה, שמשום מה, על פי נתוני הרשת נמכרות ב-6% ו-8.3% מתחת למחירון. ההסבר לכך נובע מהעובדה שכפי שהוסבר, "טרייד אין הבית" של כל מותג, כמו במקרה של יונדאי הטרייד אין של כלמוביל, נוטה למשוך אליו את המכוניות הטובות יותר ואילו לאחרים מגיעות המכוניות מכלל השוק, בכלל אלו גם יוצאות ליסינג ש"גוררות" את המחיר כלפי מטה.

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsairportalfa romeoamazonAmnon Shashuaandroidandroid autoappappleApple Carplayappsapriliaaston martinaudiAudi e-tronAustraliaauto industryAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleAutonomous Vehiclesautonomus carAutopilotAutotechAvisavtoVAZawardsAyalonBaidubatterybentleybicyclebikebikesbirdbitcoinbmwBMW X5BoschBubblebugattiBuickbusesBYDCadillacCadillac EscaladeCadillac XT5CaliforniaCanadacar buying guidecar importcar insurancecar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschargingchevroletChevrolet Boltchevrolet corvetteChevrolet SparkChevrolet SuburbanChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4class actionclassic carclassicscongestion chargeconsumer reportscoronavirusCOVID-19crash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDacia JoggerDacia SanderoDacia SpringDaihatsuDaimlerDanDelekDensoDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriverless carsdriving tipsDSDS3ducatie-scooterE-ScooterseggedEICMAElbitElectraElectreonelectricelectric bikeElectric VehiclesElon Muskemission scandalemissionsEUeuropeevfcaferrarifiatFiat 500fordFord BroncoFord ExplorerFord F-150Ford FiestaFord FocusFord Mondeoford mustangFord PumaFord RangerfranceFrankfurt Motor Showfuelfuel economy scandalfuel pricefunnyGACgamesgeargeelyGeneral MotorsgenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmGMCgooglegoogle mapsgovernmentgreenhackersHaifaharley-davidsonhealthHertzhondaHonda CivicHonda Civic Type Rhonda cr-vHonda HR-VHonda JazzHonda OdysseyHonda Passporthonda pilothow toHuaweiHummerhybridhydrogenhyperloopHyundaiHyundai BayonHyundai Custohyundai elantraHyundai Elantra NHyundai i10hyundai i30Hyundai IoniqHyundai Ioniq 5Hyundai KonaHyundai PalisadeHyundai Santa CruzHyundai Santa FeHyundai SonataHyundai StariaHyundai TucsonHyundai VelosterIDFIIHSimportindiaInfinitiinfotainmentInnovizinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysIsuzujaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep CompassJeep Grand CherokeeJeep RenegadeJeep WranglerJerusalemkawasakiKawasaki NinjaKiaKia Carnivalkia ceedKia EV6kia niroKia Optimakia picantokia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKia TellurideKia XCeedKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverLand Rover DefenderlawsuitleasingLeolexuslidarlight railLimeLincolnlockdownlrtluxuryluxury carslyftmarvelmaseratimaybachmazdaMazda 2Mazda 3Mazda 6Mazda CX-30Mazda CX-5Mazda CX-60Mazda MiataMazda MX-30Mazda MX-5Mazda6mecedesmercedesmetroMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMini CooperMini CountrymanMinistry of TransportminivanMiri RegevMitsubishimitsubishi ASXMitsubishi Miragemitsubishi outlandermobileyeMoose TestmoovitmotorcyclemotorsportnavigationNCAPNEVSNew YorkNew York Auto ShowNexarNFTNHTSANIOnissanNissan 400ZNissan AriyaNissan FrontierNissan Jukenissan leafnissan navaraNissan QashqaiNissan RogueNissan ZNorwayNvidiaoecdofoopelopel corsaOpel Insigniaopel mokkaOtonomopanasonicPangoparis motor showparkingpeugeotPeugeot 2008Peugeot 3008Peugeot 308Peugeot 5008Peugeot 508pickuppolicePorscheportugalpricepricespsapublic transportQorosrailwayRakevet Israelramrange roverratingsrecallrecallsREErenaultRenault ClioRenault MeganeRenault ZoeRImacRivianroad 6road accidentroad accidentsroad safetyroadsrobotaxiRolls-Royceroyal enfieldRoyal Enfield Himalayanrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsSaverOnescandalscooterseatseat aronaSeat IbizaSECself-driving carself-driving carsSEMAsemiconductor crisisSiemensskodaskoda citigoSkoda EnyaqSkoda Fabiaskoda karoqSkoda KodiaqSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energySonysouth koreaSPACspainspy shotspy shotsSsangYongstartupsstatisticsStellantisstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru SolterraSubaru VizivSubaru WRXsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedenSYMTactile MobilitytakatatariffTASEtaxtaxestaxitechnologytel avivTel Aviv MetroTel Aviv Stock Exchangetel-avivtenderterrorismteslaTesla Model 3Tesla model XTesla Model YTokyo Motor ShowtoptoyotaToyota AygoToyota BZ4XToyota Camrytoyota corollaToyota GR CorollaToyota Harriertoyota hiluxToyota Land Cruisertoyota priustoyota rav4Toyota SupraToyota TacomaToyota TundraToyota Yaristrade wartrafficTraintransporttrendstriumphtrucktruckstuningTurkeyuberUBQukUMIunion motorsUnited StatedUnited Statesususaused car buying guideUVeyeViaVolkswagenVolkswagen GolfVolkswagen ID.4Volkswagen PoloVolkswagen TaosVolkswagen TiguanvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60Volvo xc90VroomvwVW PolowaymowazeWindyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавтобусы в субботуавтобусы в шабатавтомобиль годаавтопилотавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАЗСАккоАрадаренда автоаренда автомобиляАфикимАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейт-ШемешБейтар-ИлитбензинБецалель СмотричБеэр-ШеваБней-БраквелосипедвелосипедистывелосипедыВерховный судводительские прававыборыГерманияГерцлиягибридгибридные автогибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееГуш ДанДавид ЛубинскиДелек Моторсдизельдизельгейтдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропаЕгипетжелезная дорогазабастовказаконодательствозаконызаправкизапчастизарядка для электроавтоИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИорданияИранИсраэль КацКавимкамерыканатная дорогакарантинКарасо МоторсКармельКармиэлькарнтинКирьят-АтаКирьят-ГатКитайклассикаклассические автоКнессетКольмобилькомпенсациякоронавирускоррупциякредитыКфар-СабализингЛодлокдаунльготымарафонмашинное маслоМеирМертвое мореМетроминистерство транспортаминистерство финансовминтрансминфинмотоциклмотоциклынаводнениеНагарияНалогналогиНацеретНегевНетанияНетивей Исраэльобщественный транспортограниченияотзывотзывыпараллельный импортпаркингпарковкапарковкиПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиплатный въезд в Тель-Авивподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияПольшапочтапочта Израиляправилаправительствопревышение скоростиПрибрежное шоссепробкипродажа автопродажипроисшествияпроишествияпрокат автоРаанаРаананаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанРамларегистрация авторейтингрейтингиремонт автореформаРеховотРишон ле-ЦионРоссияСамарияСАМЛАТСдеротсервисскандалскоростной трамвайсоветыстатистикастатитстикастрахованиестраховкастраховка автосубботние автобусысудсудебные решенияСупербуссуперкарыСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-АвивТельдортендертерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртехпаспорттопливотрамвайТрансизраильское шоссетранспорттранспорт в шабаттраснпорттрафикугонугон автоугон автомобилейУкраинаУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЦфатЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкзамен на вождениеэкзамен на праваэкзамен по вождениюэкологияэлектроавтоэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыэлектромобилиэлектромобильэлектросамокатэлитные автоЮнион МоторсЯндексЯффоאאאודיאגדאגף הרישויאגף התנועהאגרת גודשאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטודילאוטוטקאוטותלאופלאופל אינסיגניהאופל אסטרהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד המוסכיםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאילתאינטלאינפיניטיאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלדןאלון דאיאלון מאסקאלפא רומיאואלפא רומיאו ג'וליהאלפא רומיאו סטלביואלקטריאוןאסטון מרטיןאפליקציותאפריליהארהאשדודאשראיבב.מ.ווב.מ.וו M4ב.מ.וו סדרה 4ב.מ.וו.בטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבית המשפטבית המשפט העליוןבלובנזיןבנטליבני ברקבנימין נתניהובנק ישראלבצלאל סמוטריץ'בריטניהבת יםגג'יליג'יפג'יפ רנגלרג'יפוןג'יפיםג'ירו ד'איטליהג'נסיסג'נרל מוטורסגוגלגוש דןגיוס הוןגנבי רכבגניבות רכבגניבת רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידו-גלגלידואר ישראלדוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדיזלגייטדיימלרדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהארלי דיווידסוןהוזלההולכי רגלהונדההונדה ג'אזהונדה סיוויקהוצאה לפועלהטבות מסהיברידיתהלוואותהלשכה המרכזית לסטטיסטיקההמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההנפקה ראשונית לציבורהעברת בעלותהעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבהתייקרויותווייזוולווועדת הכלכלהועדת הכספיםזיהוםזיהום אווירחחברות ביטוחחברת החשמלחדשות הרכבחדשנותחולוןחוק ההסדריםחורףחיישני תנועהחיפהחלפיםחלקי חילוףחניהחניוניםחנייהחניית נכיםחרדיםטויוטהטויוטה אייגוטויוטה יאריסטויוטה פריוסטויוטה קאמריטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסטיםטסלהטסלה מודל 3טסלה מוטורסטסלה נכנסת לישראלטעינהטעינת רכב חשמליטרייד איןטרקטורוןטרקטורוניםיבואיבוא אישייבוא מכוניותיבוא מקביליבוא רכביבואן רכביבואני הרכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי i20יונדאי i30יונדאי איוניקיונדאי וניויונדאי טוסוןיונדאי פליסיידיונדאי קונהיוניברסל מוטורסיוניון מוטורסיוקר המחיהייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםירין שטרןישראלישראל כץכבישכביש 6כביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוחית רישוילוי יצחקלימוד נהיגהליסינגלמבורגינילנד רוברלנד רובר ריינג' רוברלקסוסממאזדהמבחן דרכיםמבחן נהיגהמבחן רכבמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב באודימבצעי רכב באופלמבצעי רכב ביונדאימבצעי רכב במאזדהמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסוזוקימבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפולקסווגןמבצעי רכב בפורדמבצעי רכב בפיאטמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב בקיהמבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמגדל ביטוחמדד התחבורה הציבוריתמהירותמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחאהמחדל הפקקיםמחירוןמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרומטרו מוטורמטרופוליןמיזוגים ורכישותמיכאל לוימינוי בכיריםמינימיניוואןמיסוימיסוי ירוקמיסיםמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמיצובישי אטראז'מיצובישי ספייס סטארמירוץמירי רגבמכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות חשמליותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות סיניותמכוניות קלאסיותמכוניתמכונית אוטונומיתמכונית היברידיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית מינימכונית מעופפתמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית ספורטמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכירות רכבמכירות רכב חדשמכירות רכב חדש ישראלמכסמכרזמכשירי תנועהמלחמת סחרממשלהמסמס הבלומס ירוקמס קנייהמסיםמסירותמסירות כלי רכבמסירות רכבמסירות רכב חדשמסירת מכוניותמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרב מיכאלימרצדסמשאיותמשאיתמשה כחלוןמשומשותמשומשתמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיהמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנגיף הקורונהנהגיםנהיגהנהיגה מונעתניסאןניסאן אלטימהניסאן ג'וקניסאן ליףניסאן מקסימהניסאן סנטרהניסאן קשקאיניסוינכיםנמל אשדודנסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיב פלוסנתיב תחבורה ציבוריתנתיבי איילוןנתיבי ישראלנתיבי תחבורה ציבוריתססאן יאנגסאנגיונגסאנגיונג רקסטוןסבסודסובארוסובארו אאוטבקסובארו אימפרזהסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי איגניססוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסוזוקי סוויפטסוזוקי קרוסאוברסוללותסולרסטארט אפסטארט-אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסייברסיןסלקוםסמלסמלתספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה אניאקסקודה סופרבסקודה סקאלהסקודה פאביהסקודה קאמיקסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעובדי מדינהעומסי תנועהעופר אבנירעיריית תל אביבעליבאבאעליית מחיריםעמדות טעינהעמדת טעינהענף הרכבערדפוינטרפולקסווגןפולקסווגן גולףפולקסווגן טוארגפולקסווגן טיגואןפולקסווגן טרנספורטרפולקסווגן פולופורדפורד פוקוספורשהפיאטפיג'ופיג'ו 308פיג׳ופיז'ופיצוייםפלאג איןפנגופסחפקק תנועהפקקי תנועהפקקיםפראריפרויקט המטרו של גוש דןפשיטת רגלץצ'מפיון מוטורסצהציי רכבצמיגיםצריכת דלקק.ט.מקאדילקקאוואסאקיקבוצת קרסוקופרהקורונהקורוסקורקינטקורקינט חשמליקורקינט שיתופיקורקינטיםקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סולקיה סורנטוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה קרניבלקיה ריוקימקוקל אוטוקנאביסקנוןקנסקנסותקסדהקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרלוס גוהןקרסוקרסו מוטורסראליראםראשון לציוןרב קורגולציהרוסיהריקולרישוירישיוןרישיון נהיגהרישיון רכברכברכב אוטונומירכב היברידירכב חברהרכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב כביש שטחרכב משומשרכב משפחתירכב פנאירכב צמודרכב שטחרכב שיתופירכבי יוקרהרכבי שטחרכבים חשמלייםרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררמת גןרנורנו זואירנו מגאןרנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררעננהרפורמהרשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהרשות שוק ההוןרשיון נהיגהשאטליםשבביםשברולטשברולט אקווינוקסשברולט בלייזרשברולט טראוורסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשטחשלמה SIXTשלמה סיקסטשמאיםשר התחבורהתתאונהתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה חכמהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתיקוןתל אביבתל אביב יפותל אופןתל-אביבתל-אופןתערוכת ז'נבהתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית