+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1343, סה"כ - 26562

מטפסים למעלה ממינוס 400

22 אפריל 2022 - The Doo

מטפסים למעלה ממינוס 400

מירוץ 'מינוס 400' היה אירוע ספורט מוטורי חסר תקדים בישראל ותרם לא רק לחיזוק המעמד והלגטימיות של הענף, אלא גם לתדמיתה של המדינה בעולם. עכשיו רק נותר לקוות שזו תחילתה של מסורת שתפתח פתח למרוצים נוספים

לפני ארבע שנים בדיוק יצאה מדינת ישראל מגדרה כאשר 'ג'ירו דה איטליה' – אחד ממרוצי האופניים החשובים בעולם – התארח בישראל ובאופן חד-פעמי ערך את קטעי הפתיחה שלו בארץ הקודש. מיליוני צופים ברחבי העולם נחשפו לעילית שברוכבים בשידור חי, כשהם מדוושים על רק אתרים היסטוריים. לצורך האירוע נסגרו כבישים במיוחד, ואפילו התקשורת המקומית לא יכלה להתעלם ופצחה בשידורים חיים אשר העלו לתודעה הציבורית את רכיבת האופנים.

גדולי הציניקנים (נעים מאד) לא יכלו להתעלם מן התרומה של אירוע זה לתדמית של מדינת ישראל, ויחד עם זאת לא יכלו שלא לתהות מדוע אירוע ספורט מוטורי דומה בחשיבותו לא מתקיים בארץ. מן הפרספקטיבה שלנו אי אפשר כמובן להשוות בין מרוצי אופנים משמימים לבין מרוצי אופנועים, ולו רק מפני שאלה מצטלמים הרבה יותר טוב ומספקים פי כמה יותר אקשן לצופים.

צריך לומר שבשנים האחרונות צוברת סצינת הספורט המוטורי בישראל תאוצה, גם על שני גלגלים וגם על ארבעה, וגם אם זה קורה לאט זה בהחלט מתקדם בעקביות. לצד קיום קבוע של ליגות מוטוקרוס ורכיבת כביש – בתחום הדו-גלגלי בולטת במיוחד ההתפתחות של ענפי האנדורו, וזכינו כבר ליהנות מכמה וכמה הפקות בינלאומיות מרשימות בתחום. רוב אלה, אגב, הן פרחי ידיהם להתברך של אנשי Riders For Riders, ובהם אירועי ראווה נקודתיים שבהם התארחו כאן רוכבים מן השורה הראשונה בעולם.

עליית מדרגה אחרונה נרשמה אך לפני כחודש וחצי באירוע סופר אנדורו מרשים שנערך באולם 'ארנה' בירושלים כחלק מאליפות העולם. אבל עם כל הכבוד לאירוע שנמשך שעות בודדות זה היה מתאבן בלבד לקראת מרוץ "Minus 400" שנערך לפני כשבוע. זה כבר היה משהו שונה לחלוטין, וחריג לטובה גם ביחס לאירועים כמו 'ג'ירו' שנזכר לעיל.

"זה היה מרוץ מאד פיזי ולא רק בגלל תוואי השטח. זה היה אחד האירועים המפרכים שהשתתפתי בהם" (גרהאם ג'ארוויס – מקום שלישי במינוס 400)

מספר פרמטרים עשו את 'מינוס 400' למשהו שטרם נראה בישראל, והראשון בהם הוא העובדה שזה היה אירוע פתיחה של אליפות עולם רשמית של ה-FIM. זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שבה מתקיים אצלנו אירוע ברמת חשיבות כזאת, על אף שאירוע ה'סופר אנדורו' שנערך בירושלים היה אמור גם הוא לפתוח את אליפות 2022. האירוע הירושלמי נדחה בגלל גל הקורונה החמישי.

שנית – 'מינוס 400' נערך לאורך שלושה ימים שלמים על תא שטח באורך עשרות קילומטרים. אירוע מסוג זה דורש לא רק לוגיסטיקה מסובכת אלא גם הצלחה במאבק כפול ומתיש: מצד אחד נדרשים המון אישורים ביורוקרטיים מול רשויות ובמקביל נדרש להדוף את ההתנגדות של ארגונים ירוקים שחלקם מתנגד בהגדרה כמעט לכל סוג של "עירוב שימושים".

גם לאחר שצלחו את כל המכשולים ואף לאחר ההזנקה מארגני האירוע לא יכלו לנשום לרווחה. ההחלטה לקיים מרוץ שטח קשה ומאתגר במקום הנמוך ביותר בעולם, שהוא גם אחד המקומות היותר חמים על הפלנטה שלנו, לא הייתה חפה מסיכונים, כפי שהוכיחו ימי השרב הראשונים של שנת 2022 שבחרו ליפול בול על מועד האירוע. מצד שני, כאשר בוחנים את לוח השנה ואת סדר האליפות די ברור שיש מעט מאד ימים שבהם מזג האוויר סביב ים המלח מעודד פעילות גופנית מתישה.

אז כן. בשלושת ימי 'מינוס 400' היה חם, "בוער" יש לומר, וזה הורגש כבר ביום הפתיחה. ביומה השני של התחרות, שבו נערך הפרולוג, היו רגעים שבהם נראה היה שכל ההשקעה ירדה לטמיון: שרב כבד וחום של 42 מעלות גרמו ללא מעט רוכבים להגיע אל קצה גבול הסיבולת שלהם, ורבים נאלצו לפרוש באמצע היום. צוותי החילוץ, בניצוחו של עופר אוגש, עבדו באינטנסיביות ונאלצו לפנות לבית החולים, באמצעות מסוק צבאי, רוכב שהתמוטט. תקרית זאת גרמה להפסקת המרוץ למשך מספר שעות ועננת אי ודאות ריחפה מעל ממש כמו האובך הרב ששרר. גם קיום היום השלישי הוטל בספק והותנה באישור המשטרה.

"החום היה ללא גבולות. השמש הכתה בחזרה מהאדמה ולא היה צל בשום מקום, למרות שחיפשתי כל פיסה של צל. לא היו הרבה מרוצים שבהם פשוט הייתי צריך לעצור ולהתאושש לכמה דקות". (בילי בולט, אלוף העולם בהארד אנדורו לשנת 2021 – מקום שני במינוס 400)

האירוע, למרבה השמחה המשיך והושלם בהצלחה. השרב נשבר בדיוק בזמן, ביום השלישי שבו התקיים חלקו העיקרי והמסכם. מצד שני, עומס החום של היומיים הראשונים הבריח מן הפאדוק ב"כפר המוטורי" את רוב המשתתפים והצוותים הטכניים שלהם.

למירוץ נרשמו כ-180 רוכבים, יותר משלושה רבעים מהם ישראלים ברמות יכולת שונות אשר ניצלו את ההזדמנות לרכב לראשונה במרוץ אנדורו ברמה העולמית הגבוהה ביותר. אגב, זה גם אחד הדברים היפים באליפות ה"הארד אנדורו" שבה כלול 'מינוס 400' לצד אירועים ותיקים ומפורסמים כמו "רומניאקס" ו"ארצברג": כל רוכב יכול להירשם ולאתגר את עצמו בליגה של הגדולים. התעלות והצטיינות באירוע כזה יכולה לפתוח הזדמנות לטפס למעלה, תרתי משמע, אל רמות מקצוענות גבוהות יותר. זה, אגב, תפקידם של הימיים הראשונים: לנפות רוכבים חלשים ולסדר את סדר הזינוק לפי רמות הרכיבה והיכולת (הקטגוריות נחלקות ל"ארד", "כסף" ו"זהב" בהתאם להישגי היומיים הראשונים).

אפשר להמשיל את השיטה הזאת לטורניר "קט-רגל" עולמי שבו אתם והח'ברה מהשכונה יכולים להשתתף מול מסי, רונאלדו וניימר, אלא שכאן זה קורה במציאות ולא בפלייסיישן.

"העליות היו קשות במיוחד. כל פעם שהגעתי למדרון הסתכלתי למעלה ואמרתי אלוהים, הנה עוד עליה"  (בילי בולט)

מעל הכל עמדה באוויר השאלה האלמותית מ"גבעת חלפון": "איזה אינטרס יש להם לבוא לכאן בחום הזה?" אז מבחינת הרוכבים המקצועיים התשובה פשוטה: זה המקצוע שלהם וזה חלק מאליפות העולם. עבור רוכבים פחות מקצועיים מדובר, כאמור, בהזדמנות חד פעמית (בתקווה שהאירוע לא יהיה חד-פעמי ויהפוך למסורת). אבל מה לגבי הקהל?

תחרויות "הארד אנדורו" מיוחדות בכך שבניגוד לתחרויות אנדורו, אשר נערכות על מסלולים ארוכים לאורך שטחים פתוחים, חלק מתפריט המרוץ כולל רכיבה על מסלול סגור, וזה מאפשר לקהל ליהנות מנקודות שיא כמו ההזנקה, מקצי דירוג ליום הפרולוג, ורגעי הסיום של המרוץ. תוואי היום הראשון עבר על קו החוף של מה שנותר מים המלח ומן הטיילת שלו, וזה יצר חשיפה מעולה לצופים  ולא פחות חשוב – הצטלם נהדר לערוצי מדיה, בעיקר בינלאומיים, שסיקרו את האירוע.

לטובת האירוע נבנה "כפר מוטורי" שסיפק לצופים את הצרכים הנדרשים, כאלה שלמרבה הצער לא מוצבים בישראל בחלק מאירועי הספורט המוטורי האחרים, למשל טריבונות מקורות עם זווית צפיה אל המסלול, ומסך גדול להצגת וידאו ותוצאות. במיוחד בלטה לטובה העובדה שעלות הכניסה למתחם הייתה 25 שקלים לאדם ליום, וזה בוודאי מחיר שווה לכל נפש. זה גם צעד מבורך שמסייע להנגיש את הספורט ולמצב אותו כאפשרות עממית ומהנה לבילוי.

חבל רק שהאירוע נערך שבוע לפני חג הפסח, אחרת אפשר היה לצפות למספר צופים גדול לפחולת פי שניים או שלושה. גם כך, ביום הראשון היו הטריבונות גדושות במאות צופים, וחבל שהנוכחות הזאת לא נשמרה, כאמור, עד לאקורד הסיום.

"ביחס למרוץ שנערך בפעם הראשונה אנחנו מאד מרוצים, והייתי רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לקיים אירועים נוספים בישראל בעתיד". (ג'ורג' ויאגאס, יו"ר ה-FIM)

"מינוס 400" התקיים והסתיים בהצלחה רבה וזאת תעודת כבוד למארגנים. אירוע זה חשוב לא רק לפיתוח הספורט המוטורי המקומי והפיכתו ללגיטימי במדינה שמתייגת תחביבים מוטוריים כסוג של מחלה, אלא בעיקר למעמדה של ישראל בעולם (וחבל, לכן, ששר הספורט לא מצא לנכון לכבד את האירוע בנוכחותו).

עד כמה אירוע זה משמעותי לקידום מעמדה של ישראל בעולם?

קחו לדוגמה סרטון שפרסם הרוכב מנואל לטנביכלר, שלא השתתף במרוץ בגלל פציעה, אבל עשה את כל הדרך ארצה רק כדי להתרשם מן החוויה. טנביכלר, אגב, ערך טבילה ראשונה בחייו בים המלח (על כל המשתמע מכך). הסרטון המשעשע שלו פורסם בדף הפייסבוק של Red Bull Motorsport, דף עם מספר צנוע של יותר מ-2.1 מליון עוקבים, וזכה לכ-60 אלף צפיות. מדובר באופן חשיפה ייחודי לפלא ולאוצר הטבע שלנו – ים המלח  – בפני קהל חדש וצעיר, ונראה שאף קמפיין ממומן של משרד התיירות לא יכול להשתוות לזה.

כולנו תקווה ש'מינוס 400' יהפוך למסורת קבועה באליפות הצעירה של ה'הארד אנדורו' ויסלול דרך לקיום תחרויות בינלאומיות נוספות בישראל. את הדיבידנד של השקעה כזאת נקצור אנחנו, אוהבי הספורט המוטורי, בכך שכמו ש'ג'ירו' קרב את רכיבת האופניים אל לבבותיהם של מי שלא התעניינו בספורט הזה – גם ספורט מוטורי יחשב ללגיטימי. מן המקום הנמוך ביותר בעולם אפשר לטפס  רק כלפי מעלה.

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsairportalfa romeoamazonAmnon Shashuaandroidandroid autoappappleApple Carplayappsapriliaaston martinaudiAudi e-tronAustraliaauto industryAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleAutonomous Vehiclesautonomus carAutopilotAutotechAvisavtoVAZawardsAyalonBaidubatterybentleybicyclebikebikesbirdbitcoinbmwBMW X5BoschBubblebugattiBuickbusesBYDCadillacCadillac EscaladeCadillac XT5CaliforniaCanadacar buying guidecar importcar insurancecar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschargingchevroletChevrolet BoltChevrolet SparkChevrolet SuburbanChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4class actionclassic carclassicscongestion chargeconsumer reportscoronavirusCOVID-19crash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDacia JoggerDacia SanderoDacia SpringDaihatsuDaimlerDanDelekDensoDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriverless carsdriving tipsDSDS3ducatie-scooterE-ScooterseggedEICMAElbitElectraElectreonelectricelectric bikeElectric VehiclesElon Muskemission scandalemissionsEUeuropeevfcaferrarifiatFiat 500fordFord BroncoFord ExplorerFord F-150Ford FiestaFord FocusFord Mondeoford mustangFord PumaFord RangerfranceFrankfurt Motor Showfuelfuel economy scandalfuel pricefunnyGACgamesgeargeelyGeneral MotorsgenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmGMCgooglegoogle mapsgovernmentgreenhackersHaifaharley-davidsonhealthHertzhondaHonda CivicHonda Civic Type Rhonda cr-vHonda HR-VHonda JazzHonda OdysseyHonda Passporthonda pilothow toHuaweiHummerhybridhydrogenhyperloopHyundaiHyundai BayonHyundai Custohyundai elantraHyundai Elantra NHyundai i10hyundai i30Hyundai IoniqHyundai Ioniq 5Hyundai KonaHyundai PalisadeHyundai Santa CruzHyundai Santa FeHyundai SonataHyundai StariaHyundai TucsonHyundai VelosterIDFIIHSimportindiaInfinitiinfotainmentInnovizinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysIsuzujaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep CompassJeep Grand CherokeeJeep RenegadeJeep WranglerJerusalemkawasakiKawasaki NinjaKiaKia Carnivalkia ceedKia EV6kia niroKia Optimakia picantokia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKia TellurideKia XCeedKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverLand Rover DefenderlawsuitleasingLeolexuslidarlight railLimeLincolnlockdownlrtluxuryluxury carslyftmarvelmaseratimaybachmazdaMazda 2Mazda 3Mazda 6Mazda CX-30Mazda CX-5Mazda CX-60Mazda MiataMazda MX-30Mazda MX-5Mazda6mecedesmercedesmetroMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMini CooperMini CountrymanMinistry of TransportminivanMiri RegevMitsubishimitsubishi ASXMitsubishi Miragemitsubishi outlandermobileyeMoose TestmoovitmotorcyclemotorsportnavigationNCAPNEVSNew YorkNew York Auto ShowNexarNHTSANIOnissanNissan 400ZNissan AriyaNissan FrontierNissan Jukenissan leafnissan navaraNissan QashqaiNissan RogueNissan ZNorwayNvidiaoecdofoopelopel corsaOpel Insigniaopel mokkaOtonomopanasonicPangoparis motor showparkingpeugeotPeugeot 2008Peugeot 3008Peugeot 308Peugeot 5008Peugeot 508pickuppolicePorscheportugalpricepricespsapublic transportQorosrailwayRakevet Israelramrange roverratingsrecallrecallsREErenaultRenault ClioRenault MeganeRenault ZoeRImacRivianroad 6road accidentroad accidentsroad safetyroadsrobotaxiRolls-Royceroyal enfieldRoyal Enfield Himalayanrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsSaverOnescandalscooterseatseat aronaSeat IbizaSECself-driving carself-driving carsSEMAsemiconductor crisisSiemensskodaskoda citigoSkoda EnyaqSkoda Fabiaskoda karoqSkoda KodiaqSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energysouth koreaSPACspainspy shotspy shotsSsangYongstartupsstatisticsStellantisstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru SolterraSubaru VizivSubaru WRXsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedenSYMTactile MobilitytakatatariffTASEtaxtaxestaxitechnologytel avivTel Aviv MetroTel Aviv Stock Exchangetel-avivtenderterrorismteslaTesla Model 3Tesla model XTesla Model YTokyo Motor ShowtoptoyotaToyota AygoToyota BZ4XToyota Camrytoyota corollaToyota GR CorollaToyota Harriertoyota hiluxToyota Land Cruisertoyota priustoyota rav4Toyota SupraToyota TundraToyota Yaristrade wartrafficTraintransporttrendstriumphtrucktruckstuningTurkeyuberUBQukUMIunion motorsUnited StatedUnited Statesususaused car buying guideUVeyeViaVolkswagenVolkswagen GolfVolkswagen ID.4Volkswagen PoloVolkswagen TaosVolkswagen TiguanvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60Volvo xc90vwVW PolowaymowazeWindyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавтобусы в субботуавтобусы в шабатавтомобиль годаавтопилотавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАЗСАккоАрадаренда автоаренда автомобиляАфикимАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейт-ШемешБейтар-ИлитбензинБецалель СмотричБеэр-ШеваБней-БраквелосипедвелосипедистывелосипедыВерховный судводительские прававыборыГерманияГерцлиягибридгибридные автогибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееГуш ДанДавид ЛубинскиДелек Моторсдизельдизельгейтдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропажелезная дорогазабастовказаконодательствозаконызаправкизапчастизарядка для электроавтоИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИранИсраэль КацКавимкамерыканатная дорогакарантинКарасо МоторсКармельКармиэлькарнтинКирьят-АтаКирьят-ГатКитайклассикаклассические автоКнессетКольмобилькомпенсациякоронавирускоррупциякредитыКфар-СабализингЛодлокдаунльготымарафонмашинное маслоМеирМертвое мореМетроминистерство транспортаминтрансминфинмотоциклмотоциклынаводнениеНалогналогиНацеретНегевНетанияНетивей Исраэльобщественный транспортограниченияотзывотзывыпараллельный импортпаркингпарковкапарковкиПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиплатный въезд в Тель-Авивподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияПольшапочтапочта Израиляправилаправительствопревышение скоростиПрибрежное шоссепробкипродажа автопродажипроишествияпрокат автоРаанаРаананаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанРамларегистрация авторейтингрейтингиремонт автореформаРеховотРишон ле-ЦионРоссияСамарияСАМЛАТСдеротсервисскандалскоростной трамвайсоветыстатистикастатитстикастрахованиестраховкастраховка автосубботние автобусысудсудебные решенияСупербуссуперкарыСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-АвивТельдортендертерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртехпаспорттопливотрамвайТрансизраильское шоссетранспорттранспорт в шабаттраснпорттрафикугонугон автоугон автомобилейУкраинаУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЦфатЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкзамен на вождениеэкзамен на праваэкзамен по вождениюэкологияэлектроавтоэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыэлектромобилиэлектромобильэлектросамокатэлитные автоЮнион МоторсЯндексЯффоאאאודיאגדאגף הרישויאגף התנועהאגרת גודשאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטודילאוטוטקאוטותלאופלאופל אינסיגניהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד המוסכיםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאילתאינטלאינפיניטיאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלדןאלון דאיאלון מאסקאלפא רומיאואלפא רומיאו ג'וליהאלפא רומיאו סטלביואלקטריאוןאסטון מרטיןאפליקציותאפריליהארהאשדודאשראיבב.מ.ווב.מ.וו.בטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבית המשפטבית המשפט העליוןבלובנזיןבנטליבנימין נתניהובנק ישראלבצלאל סמוטריץ'בריטניהבת יםגג'יליג'יפג'יפ רנגלרג'יפוןג'יפיםג'ירו ד'איטליהג'נסיסג'נרל מוטורסגוגלגוש דןגיוס הוןגנבי רכבגניבות רכבגניבת רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידו-גלגלידואר ישראלדוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדיימלרדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהוזלההונדההונדה ג'אזהונדה סיוויקהוצאה לפועלהטבות מסהיברידיתהלוואותהלשכה המרכזית לסטטיסטיקההמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההנפקה ראשונית לציבורהעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבהתייקרויותווייזוולווועדת הכלכלהועדת הכספיםזיהוםזיהום אווירחחברות ביטוחחברת החשמלחדשות הרכבחדשנותחולוןחוק ההסדריםחורףחיישני תנועהחיפהחלפיםחלקי חילוףחניהחניוניםחניית נכיםחרדיםטויוטהטויוטה אייגוטויוטה יאריסטויוטה פריוסטויוטה קאמריטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסטיםטסלהטסלה מודל 3טסלה מוטורסטסלה נכנסת לישראלטעינהטעינת רכב חשמליטרייד איןטרקטורוןטרקטורוניםיבואיבוא אישייבוא מכוניותיבוא מקביליבוא רכביבואן רכביבואני הרכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי i20יונדאי i30יונדאי איוניקיונדאי טוסוןיונדאי פליסיידיונדאי קונהיוניברסל מוטורסיוניון מוטורסיוקר המחיהייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםירין שטרןישראלישראל כץכבישכביש 6כביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוחית רישוילוי יצחקלימוד נהיגהליסינגלמבורגינילנד רוברלנד רובר ריינג' רוברלקסוסממאזדהמבחן דרכיםמבחן נהיגהמבחן רכבמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב באודימבצעי רכב באופלמבצעי רכב ביונדאימבצעי רכב במאזדהמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסוזוקימבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפולקסווגןמבצעי רכב בפורדמבצעי רכב בפיאטמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב בקיהמבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמגדל ביטוחמדד התחבורה הציבוריתמהירותמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחאהמחדל הפקקיםמחירוןמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרומטרו מוטורמטרופוליןמיזוגים ורכישותמיכאל לוימינוי בכיריםמינימיניוואןמיסוימיסוי ירוקמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמיצובישי אטראז'מיצובישי ספייס סטארמירוץמירי רגבמכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות חשמליותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות סיניותמכוניות קלאסיותמכוניתמכונית אוטונומיתמכונית היברידיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית מינימכונית מעופפתמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית ספורטמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכירות רכבמכירות רכב חדשמכירות רכב חדש ישראלמכסמכרזמכשירי תנועהמלחמת סחרממשלהמסמס הבלומס ירוקמס קנייהמסיםמסירותמסירות כלי רכבמסירות רכבמסירות רכב חדשמסירת מכוניותמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרב מיכאלימרצדסמשאיותמשאיתמשה כחלוןמשומשותמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיהמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנגיף הקורונהנהגיםנהיגהנהיגה מונעתניסאןניסאן אלטימהניסאן ג'וקניסאן ליףניסאן מקסימהניסאן סנטרהניסאן קשקאיניסוינכיםנמל אשדודנסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיב פלוסנתיבי איילוןנתיבי ישראלנתיבי תחבורה ציבוריתססאן יאנגסאנגיונגסאנגיונג רקסטוןסבסודסובארוסובארו אימפרזהסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי איגניססוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסוזוקי סוויפטסוזוקי קרוסאוברסוללותסולרסטארט אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסייברסיןסלקוםסמלספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה אניאקסקודה סופרבסקודה סקאלהסקודה פאביהסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעובדי מדינהעומסי תנועהעופר אבנירעיריית תל אביבעליבאבאעליית מחיריםעמדות טעינהעמדת טעינהענף הרכבערדפוינטרפולקסווגןפולקסווגן טיגואןפולקסווגן טרנספורטרפולקסווגן פולופורדפורד פוקוספורשהפיאטפיג'ופיג׳ופיז'ופיצוייםפלאג איןפנגופסחפקק תנועהפקקי תנועהפקקיםפראריפרויקט המטרו של גוש דןפשיטת רגלץצ'מפיון מוטורסצהציי רכבצריכת דלקק.ט.מקאדילקקאוואסאקיקבוצת קרסוקופרהקורונהקורוסקורקינטקורקינט חשמליקורקינט שיתופיקורקינטיםקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סולקיה סורנטוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה קרניבלקיה ריוקימקוקל אוטוקנאביסקנוןקנסקנסותקסדהקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרלוס גוהןקרסו מוטורסראליראםראשון לציוןרב קורגולציהרוסיהריקולרישוירישיוןרישיון נהיגהרישיון רכברכברכב אוטונומירכב היברידירכב חברהרכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב כביש שטחרכב משומשרכב פנאירכב צמודרכב שטחרכב שיתופירכבי יוקרהרכבי שטחרכבים חשמלייםרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררמת גןרנורנו זואירנו מגאןרנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררעננהרפורמהרשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהרשות שוק ההוןרשיון נהיגהשאטליםשבביםשברולטשברולט אקווינוקסשברולט טראוורסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשטחשלמה SIXTשלמה סיקסטשמאיםשר התחבורהתתאונהתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתיקוןתל אביבתל אביב יפותל אופןתל-אביבתל-אופןתערוכת ז'נבהתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית