+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1355, סה"כ - 26618

לפני כולם: מפגש ראשון עם ב.מ.וו סדרה 7 החדשה

24 אפריל 2022 - Walla!

לפני כולם: מפגש ראשון עם ב.מ.וו סדרה 7 החדשה

סדרה 7 החדשה מסמנת מטרות סביב מרצדס S קלאס ובמיוחד סביב העליונות של EQS. "מכונית הפאר שלנו עדיפה!" הם אומרים. אנחנו היינו בחשיפה העולמית כדי לבדוק במה

הפעם ב.מ.וו עשו את שיעורי הבית. האמת שלרוב הם עושים את השיעורים, אלא שבמקרה של ספינת הדגל זה כמעט אף פעם לא מספיק. זה הרבה, זה מרשים אבל זו תמיד מרצדס S קלאס שזוכה באור הזרקורים ובהערכה האצילית. הפעם המצב נראה שונה. בערך. נסביר.

באופן מסורתי, ב.מ.וו סדרה 7 יוצאת לעולם אחרי מרצדס S קלאס. אפשר לדון באיך הכל התחיל וממה נובע הפער, אבל בואו נשאיר את זה פשוט: החשיפה "אחרי" מאפשר לב.מ.וו ללמוד את המתחרים בניסיון להציג מוצר מתקדם יותר, רלוונטי יותר, נחשק יותר. עד עתה זה כמעט ולא הוכיח את עצמו. הבעיה אף פעם לא הייתה ב.מ.וו. זו פשוט הייתה מרצדס שהתעלתה מעל עצמה כל פעם מחדש. יצרה את ההילה הנכונה סביב S קלאס עד שזו הפכה להיות מכונית היוקרה הנמכרת ביותר, וזו שנתפסת כאמת המידה בתחום.

אבל עם המעבר לעידן החשמלי, מרצדס לא הציגה S קלאס חשמלית, אלא את מרצדס EQS, מכונית פאר חדשה, שמעוצבת באופן שונה, על בסיס פלטפורמה חדשה וייעודית. גם אצלנו וגם בכל מדיית רכב רצינית, הביקורות טוענות ש-EQS היא ספינת דגל חשמלית מופלאה, אבל היא עדיין לא S קלאס. במיוחד בכל הקשור למרחב ובדגש על זה מאחור, ולתחושת הטרקלין על גלגלים.

ההדהוד הכלל עולמי הזה לא פסח על אנשי ב.מ.וו שעלו להתקפה עם ניגוח יריבתה בדיוק היכן שכואב. לכל אורך חשיפת סדרה 7 החדשה, טענו אנשי ב.מ.וו לעליונות חדשה בתחום היוקרה. זה היה מעבר לממבו-ג'מבו השיווקי הרגיל. הם מאוד השתדלו שלא לציין את השם EQS בנאומים, אבל כשנשאלו ובהמשך גם בשיחות אישיות, הם יותר משמחו לעשות השוואות ישירות, גם כאשר חלק מהסעיפים לא היו לטובתם.

לפני שניגע במה יש בב.מ.וו סדרה 7 החדשה, נשים על השולחן את מה שאין. אין לה מראה עתידני מיוחד כמו שיש ל-EQS, אין לה פלטפורמה חשמלית ייעודית כמו ל-EQS, אין לה את הטווח החשמלי שיש ל-EQS, אין לה מגוון גרסאות הספק כמו ב-EQS (בינתיים) והביצועים המעולים שלה - פחות זריזים מאלה של EQS.

לכאורה ניצחון חדשנות נוסף ומפואר של מרצדס. אבל השאלה מה הלקוחות הפוטנציאלים מחפשים? לטענת ב.מ.וו הם מחפשים חבילה. חבילה שמורכבת מאותה חדשנות, אבל גם מהיצע רחב של גרסאות מנוע אחרות, מהתנהגות ונוחות, ובעיקר ממרחב, פאר והידור ללא פשרות. ולאור הביקורת על מרצדס EQS, יש לב.מ.וו כאן נקודה.

אז מה יש בדור ה-7 והחדש של סדרה 7 שגורם לאנשי ב.מ.וו לחשוב שיש להם קלף כל כך חזק ביד, ובמיוחד מול EQS? אה, טוב ששאלתם.

ונתחיל איך לא, מאחור. יש כאן מסך מגע בגודל "31.3 ענק בפורמט של עד 32:9 וברזולוציית 8K, עם חיבורי HDMI ובלוטות'. כי בעידן ישיבות 'זום', לא באמת צריך להגיע למשרד, מספיק שאת הדיון שהתחיל בבית, אפשר יהיה להמשיך גם ברכב. וכשזה סוף-סוף יסתיים אפשר יהיה להתחבר לפלייסטיישן לצליפה בחייזרים או לצפות נניח באמזון TV (כל שוק יעד והממשקים הרלוונטיים לו). יש כאן מושבי קפטן עטופים בחומרים ממוחזרים, נשכבים, עם הדום לרגליים. מערכת שמע משובחת של W&B עם רמקולים בתוך משענות הראש לקבלת סאונד קריספי-קטיפתי. בידיות הדלתות מוטמע טאבלט "5.5 לשליטה על בקרת האקלים, על ההצללות השונות, והטיית הכורסה. מעל - גג זכוכית ששזור בפסי לד שמאפשרים מעבר בין שקיפות להצללה מוחלטת. זו לא אווירה של מחלקה ראשונה, זו כבר תחושה של מטוס פרטי.

מגשר הפיקוד מלפנים המראה דומה לזה שכבר נצפה ב-iX עם סביבה נקייה מכפתורים, לוח מחוונים מוקרן בגודל "12.3 שאליו צמוד מסך מגע גדול "14.9. כמובן שגם בגזרה זו כמה חידושים כמו מערכת ניווט חדשה עם מציאות רבודה שגם יכולה לקחת פיקוד ולבלום את המכונית לקראת צומת או מעגל תנועה כדי לאחזר את אנרגיית הבלימה בצורה מיטבית. זיכרון הדרך הורחב וכעת המכונית יודעת לחזור 200 מטר על עקבותיה ללא סיוע נהג (50 מטר בעבר). יש עוד שלל מערכות סיוע אחרות שמסדרות לסדרה 7 נהיגה אוטונומית ברמה 3.

יש גם כמה הבדלי עיצוב קטנים בין גרסאות מנועי הבעירה הפנימית של סדרה 7, לגרסה החשמלית בסדרה שמכונה i7, כמו עיצוב גלגל ההגה. אבל סה"כ מדובר בזוטות ובבחירה אישית. וזו נקודה נוספת שב.מ.וו מדגישה בהרחבה. סדרה 7 החדשה, על שלל גרסאותיה מציעה ערב-רב של אפשרויות בחירה כמו ריפודי צמר קשמיר, גימורי קריסטל, עץ ואלומיניום, והמון שילובי צבעים מבחוץ ומבפנים. לטענתם יש להם הכי הרבה שילובים שמאפשרים תפירה אישית אמיתית לכל לקוח. "רצינו שהלקוח ירגיש בבית". הם אומרים. מזל שהם לא יודעים כמה קרוב הייתי להוריד נעליים, להטות לאחור את המושב האחורי, ולספוג מהמסך הענק עוד מתרבות הפנאי העשירה שיש לאנושות להציע.

בעבר ב.מ.וו היתה מחלוצות החשמול. היא היצרנית האירופית הראשונה שהציגה הנעה חשמלית - עם i3 שהוצגה לפני כעשור. מאז נראה שהאינטרסים שלה השתנו, כי היא פשוט אפשרה לכל העולם, ובעיקר למרצדס ולאודי, לחלוף על פניה במהירות. אבל סדרה 7 החדשה באה להודיעה שהפער הושלם (ללא הצגת רף חדש בתחום), ולהדגיש כי להבדיל מהמתחרות, היעדים שלה שונים.

"המוכנות לחשמל לא זהה בכל העולם." הם אומרים. "אפילו באירופה התשתית שונה ממדינה למדינה כשגם הפקת החשמל לא ממש נקיה בכל מדינות אירופה. יעד המכירות שלנו היה ונותר על 50% דגמים חשמליים עד 2030. אולי נגיע לשם מוקדם יותר, אבל ייקח עוד זמן עד שהעולם יחושמל, ולכן בשלב זה אנחנו מתכננים להציג גרסאות חשמליות בסדרות קימות ולא גרסאות חשמליות ייעודיות." ואיך זה מסתדר עם ix שהוא חריג מבחינה זו: גם דגם חדש, גם נטול ספרה וגם חשמלי בלבד. על כך הם לא מוכנים כעת להרחיב.

במקרה של סדרה 7 מדובר על היצע נרחב של מנועים שישולבו בהתאם לשווקי היעד. מבנזין 6 צילינדרים ו-V8 כפול מגדשים לשווקים כמו ארה"ב והמזרח התיכון, בו אין רגולציה נוקשה של זיהום אוויר, דרך גרסאות טורבו-דיזל, פלאג-אין וחשמליות לשווקים עם אוריינטציה סביבתית יותר. וכמובן המשך פיתוח גרסת המימן, כטכנולוגיה עתידית אפשרית.

כל המנועים החדשים או המחודשים, כוללים סיוע של 48 וולט, משולבים בתיבת 8 הילוכים חדשה של ZF וגרסת הפלאג-אין היא כבר דור 5. המנוע החשמלי זהה לקיים ב-ix, אבל לא מארז הסוללות. ב-i7 הוא פחוס יותר, רק 11 ס"מ, דבר שאפשר לב.מ.וו להגדיל את המרחב בתא הנוסעים. הטווח החשמלי הוא 625 ק"מ ובב.מ.וו מספרים שבחיים האמיתיים הנתון אפילו טוב יותר. זה הזכיר לי שגם מרצדס הצהירה זאת בזמנו על EQS. בפועל ההצהרה לא מומשה.

כל גרסאות ההנעה בסדרה מבוססות על אותה פלטפורמת CLAR ששירתה את הדור הקודם, לאחר שעברה שידרוגים משמעותיים. היא משלבת פלדה ואלומיניום, ללא קרבון, ובניגוד לעבר, אין קשר עם רולס רויס. המרכב מגיע באורך אחד - ארוך - ולא תהיה גרסת מרכב קצרה. ממילא עיקר המכירות היו מהארוכה, בין היתר כי השוק הגדול ביותר הוא סין.

המרכב ארוך וגדול משמעותי מזה של הגרסה הארוכה הקודמת, עם תוספת של 13 ס"מ לאורך הכללי, חצי ס"מ לבסיס הגלגלים, וצמיחה משמעותית של 5 ס"מ הן ברוחב והן בגובה. הממדים הגדולים יותר ובמיוחד הרוחב והגובה משפעים לרעה על האווירודינמיות, אבל לעזאזל צריכת האנרגיה והטווח. ב.מ.וו באו להרשים עם מכונית פאר כמעט בגובה של רכב פנאי (154.4 ס"מ) כדי לספק את הנוכחות הראויה מבחוץ ואת המרחב האקסקלוסיבי מבפנים.

"עיצבנו את הרכב בצורה כזו שתראה גבוהה. מספר לי בשיחה אישית דומאגוג' דוקק (Dukec), ראש מחלקת העיצוב ב.מ.וו, "בחלק מהמדינות זו תפיסה של יוקרה. בהיותך מלך, אתה רוצה לשלב נוכחות עם צניעות. אנחנו כמותג יוקרה רוצים בדיוק את השילוב הזה, לכן הרכב שלנו גדול ומופגן ועם זאת אסטטי ולא מנקר עיניים. כך משדרים סטטוס ויוקרה.

- מה האלמנט הבולט ביותר בדגם מבחינתך?

אני רוצה שיזהו שזו ב.מ.וו. לכן התאורה בתוך גריל "הכליות". לא משנה מתי ובאילו תנאי ראות, תמיד תדע מה מתקרב אליך. תאורת החזית תרמוז לך באיזו סדרה, ולכן ההפרדה המפלסית. זה מוצג בשלושה דגמים: ב-iX, XM קונספט ובסדרה 7, כי גם בתוך המותג אנחנו רוצים ליצור הבחנה בין הסדרות. כשהחשמלית תחלוף לידך בעיר, תדע שזו החשמלית, כי עבורה גם פותח צליל ייחודי.

- הדגשתם את חשיבות המרווח הפנימי עבור המותג, האם זה אומר שנראה צמיחה בממדים בשאר הדגמים?
המרווח בפנים חשוב אבל אין צורך בעוד מקום. כרגע נראה שהגענו למיצוי מבחינת גודל נכון עבור כל אחד מהדגמים שלנו וגם הלקוחות. כזה שמתאים להתנהלות עירונית, כביש מהיר ואיזורים כפריים.

סדרה 7 החדשה: המספרים

מבחינת מימדים, הדור החדש צומח לאורך של 539 ס"מ (תוספת של 13 ס"מ), מתרחבת ל-195 ס"מ וגבהה ל-154.5 ס"מ (בשני המקרים תוספת של 5.5 ס"מ), בסיס הגלגלים הוא 321.5 ס"מ (תוספת של חצי ס"מ ביחס לגרסה הארוכה היוצאת). נפח תא המטען נע בין 525 ליטרים בגרסה ההיברידית ל-540 ברגילה.

מבחינת מנועים, בגזרת הבנזין יהיו את גרסאות ה-735 וה-740 שיעשו שימוש במנועי 3.0 ליטרים, שישה צילינדרים בטור בהספק של 272 כ"ס או 380 כ"ס. את גרסת ה-750 שסימנה את הבכירה בגרסאות הבנזין מחליפה ה-760, גם הפעם עם מנוע V8 בנפח 4.4 ליטרים, שני מגדשי טורבו ועליה של 14 כ"ס ל-544 כ"ס. גרסת דיזל יחידה עם מנוע 6 צילינדרים טורי מספקת 300 כ"ס.
היברידית נטענת? אין בעיה. יש את ה-750e ואת ה-760e לאלו תגבור חשמלי שמביא ל-490 כ"ס בראשונה ו-571 כ"ס בשניה. שתיהן ינועו למרחק של 80 ק"מ חשמליים מוצהרים בכוח סוללות 18.7 קוט"ש.

באגף הבשורה החשמלית על פי ב.מ.וו, ה-i7 נשענת כאמור על מערכת ההנעה של ה-iX. שני מנועים חשמליים בהספק משולב של 544 כ"ס מספקים הנעה כפולה וניזונים מסוללות ענק של 101.7 קוט"ש. מבחינת הביצועים היא מזנקת ל-100 קמ"ש ב-4.7 שניות, מגיעה ל-240 קמ"ש מירביים והטווח המוצהר עומד על 625 ק"מ. בעתיד יצטרפו גרסאות M חזקות עם מספרים שכרגע סובבים באיזורי ה-600 כ"ס וזינוק ל-100 קמ"ש מתחת ל-4 שניות.

לדברי "דלק מוטורס" היבואנית, אנחנו צפויים לראות את הסדרה 7 החדשה בישראל בראשית 2023.

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsairportalfa romeoamazonAmnon Shashuaandroidandroid autoappappleApple Carplayappsapriliaaston martinaudiAudi e-tronAustraliaauto industryAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleAutonomous Vehiclesautonomus carAutopilotAutotechAvisavtoVAZawardsAyalonBaidubatterybentleybicyclebikebikesbirdbitcoinbmwBMW X5BoschBubblebugattiBuickbusesBYDCadillacCadillac EscaladeCadillac XT5CaliforniaCanadacar buying guidecar importcar insurancecar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschargingchevroletChevrolet BoltChevrolet SparkChevrolet SuburbanChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4class actionclassic carclassicscongestion chargeconsumer reportscoronavirusCOVID-19crash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDacia JoggerDacia SanderoDacia SpringDaihatsuDaimlerDanDelekDensoDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriverless carsdriving tipsDSDS3ducatie-scooterE-ScooterseggedEICMAElbitElectraElectreonelectricelectric bikeElectric VehiclesElon Muskemission scandalemissionsEUeuropeevfcaferrarifiatFiat 500fordFord BroncoFord ExplorerFord F-150Ford FiestaFord FocusFord Mondeoford mustangFord PumaFord RangerfranceFrankfurt Motor Showfuelfuel economy scandalfuel pricefunnyGACgamesgeargeelyGeneral MotorsgenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmGMCgooglegoogle mapsgovernmentgreenhackersHaifaharley-davidsonhealthHertzhondaHonda CivicHonda Civic Type Rhonda cr-vHonda HR-VHonda JazzHonda OdysseyHonda Passporthonda pilothow toHuaweiHummerhybridhydrogenhyperloopHyundaiHyundai BayonHyundai Custohyundai elantraHyundai Elantra NHyundai i10hyundai i30Hyundai IoniqHyundai Ioniq 5Hyundai KonaHyundai PalisadeHyundai Santa CruzHyundai Santa FeHyundai SonataHyundai StariaHyundai TucsonHyundai VelosterIDFIIHSimportindiaInfinitiinfotainmentInnovizinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysIsuzujaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep CompassJeep Grand CherokeeJeep RenegadeJeep WranglerJerusalemkawasakiKawasaki NinjaKiaKia Carnivalkia ceedKia EV6kia niroKia Optimakia picantokia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKia TellurideKia XCeedKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverLand Rover DefenderlawsuitleasingLeolexuslidarlight railLimeLincolnlockdownlrtluxuryluxury carslyftmarvelmaseratimaybachmazdaMazda 2Mazda 3Mazda 6Mazda CX-30Mazda CX-5Mazda CX-60Mazda MiataMazda MX-30Mazda MX-5Mazda6mecedesmercedesmetroMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMini CooperMini CountrymanMinistry of TransportminivanMiri RegevMitsubishimitsubishi ASXMitsubishi Miragemitsubishi outlandermobileyeMoose TestmoovitmotorcyclemotorsportnavigationNCAPNEVSNew YorkNew York Auto ShowNexarNHTSANIOnissanNissan 400ZNissan AriyaNissan FrontierNissan Jukenissan leafnissan navaraNissan QashqaiNissan RogueNissan ZNorwayNvidiaoecdofoopelopel corsaOpel Insigniaopel mokkaOtonomopanasonicPangoparis motor showparkingpeugeotPeugeot 2008Peugeot 3008Peugeot 308Peugeot 5008Peugeot 508pickuppolicePorscheportugalpricepricespsapublic transportQorosrailwayRakevet Israelramrange roverratingsrecallrecallsREErenaultRenault ClioRenault MeganeRenault ZoeRImacRivianroad 6road accidentroad accidentsroad safetyroadsrobotaxiRolls-Royceroyal enfieldRoyal Enfield Himalayanrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsSaverOnescandalscooterseatseat aronaSeat IbizaSECself-driving carself-driving carsSEMAsemiconductor crisisSiemensskodaskoda citigoSkoda EnyaqSkoda Fabiaskoda karoqSkoda KodiaqSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energysouth koreaSPACspainspy shotspy shotsSsangYongstartupsstatisticsStellantisstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru SolterraSubaru VizivSubaru WRXsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedenSYMTactile MobilitytakatatariffTASEtaxtaxestaxitechnologytel avivTel Aviv MetroTel Aviv Stock Exchangetel-avivtenderterrorismteslaTesla Model 3Tesla model XTesla Model YTokyo Motor ShowtoptoyotaToyota AygoToyota BZ4XToyota Camrytoyota corollaToyota GR CorollaToyota Harriertoyota hiluxToyota Land Cruisertoyota priustoyota rav4Toyota SupraToyota TundraToyota Yaristrade wartrafficTraintransporttrendstriumphtrucktruckstuningTurkeyuberUBQukUMIunion motorsUnited StatedUnited Statesususaused car buying guideUVeyeViaVolkswagenVolkswagen GolfVolkswagen ID.4Volkswagen PoloVolkswagen TaosVolkswagen TiguanvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60Volvo xc90vwVW PolowaymowazeWindyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавтобусы в субботуавтобусы в шабатавтомобиль годаавтопилотавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАЗСАккоАрадаренда автоаренда автомобиляАфикимАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейт-ШемешБейтар-ИлитбензинБецалель СмотричБеэр-ШеваБней-БраквелосипедвелосипедистывелосипедыВерховный судводительские прававыборыГерманияГерцлиягибридгибридные автогибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееГуш ДанДавид ЛубинскиДелек Моторсдизельдизельгейтдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропажелезная дорогазабастовказаконодательствозаконызаправкизапчастизарядка для электроавтоИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИранИсраэль КацКавимкамерыканатная дорогакарантинКарасо МоторсКармельКармиэлькарнтинКирьят-АтаКирьят-ГатКитайклассикаклассические автоКнессетКольмобилькомпенсациякоронавирускоррупциякредитыКфар-СабализингЛодлокдаунльготымарафонмашинное маслоМеирМертвое мореМетроминистерство транспортаминтрансминфинмотоциклмотоциклынаводнениеНагарияНалогналогиНацеретНегевНетанияНетивей Исраэльобщественный транспортограниченияотзывотзывыпараллельный импортпаркингпарковкапарковкиПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиплатный въезд в Тель-Авивподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияПольшапочтапочта Израиляправилаправительствопревышение скоростиПрибрежное шоссепробкипродажа автопродажипроисшествияпроишествияпрокат автоРаанаРаананаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанРамларегистрация авторейтингрейтингиремонт автореформаРеховотРишон ле-ЦионРоссияСамарияСАМЛАТСдеротсервисскандалскоростной трамвайсоветыстатистикастатитстикастрахованиестраховкастраховка автосубботние автобусысудсудебные решенияСупербуссуперкарыСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-АвивТельдортендертерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртехпаспорттопливотрамвайТрансизраильское шоссетранспорттранспорт в шабаттраснпорттрафикугонугон автоугон автомобилейУкраинаУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЦфатЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкзамен на вождениеэкзамен на праваэкзамен по вождениюэкологияэлектроавтоэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыэлектромобилиэлектромобильэлектросамокатэлитные автоЮнион МоторсЯндексЯффоאאאודיאגדאגף הרישויאגף התנועהאגרת גודשאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטודילאוטוטקאוטותלאופלאופל אינסיגניהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד המוסכיםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאילתאינטלאינפיניטיאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלדןאלון דאיאלון מאסקאלפא רומיאואלפא רומיאו ג'וליהאלפא רומיאו סטלביואלקטריאוןאסטון מרטיןאפליקציותאפריליהארהאשדודאשראיבב.מ.ווב.מ.וו.בטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבית המשפטבית המשפט העליוןבלובנזיןבנטליבני ברקבנימין נתניהובנק ישראלבצלאל סמוטריץ'בריטניהבת יםגג'יליג'יפג'יפ רנגלרג'יפוןג'יפיםג'ירו ד'איטליהג'נסיסג'נרל מוטורסגוגלגוש דןגיוס הוןגנבי רכבגניבות רכבגניבת רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידו-גלגלידואר ישראלדוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדיימלרדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהארלי דיווידסוןהוזלההונדההונדה ג'אזהונדה סיוויקהוצאה לפועלהטבות מסהיברידיתהלוואותהלשכה המרכזית לסטטיסטיקההמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההנפקה ראשונית לציבורהעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבהתייקרויותווייזוולווועדת הכלכלהועדת הכספיםזיהוםזיהום אווירחחברות ביטוחחברת החשמלחדשות הרכבחדשנותחולוןחוק ההסדריםחורףחיישני תנועהחיפהחלפיםחלקי חילוףחניהחניוניםחניית נכיםחרדיםטויוטהטויוטה אייגוטויוטה יאריסטויוטה פריוסטויוטה קאמריטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסטיםטסלהטסלה מודל 3טסלה מוטורסטסלה נכנסת לישראלטעינהטעינת רכב חשמליטרייד איןטרקטורוןטרקטורוניםיבואיבוא אישייבוא מכוניותיבוא מקביליבוא רכביבואן רכביבואני הרכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי i20יונדאי i30יונדאי איוניקיונדאי טוסוןיונדאי פליסיידיונדאי קונהיוניברסל מוטורסיוניון מוטורסיוקר המחיהייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםירין שטרןישראלישראל כץכבישכביש 6כביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוחית רישוילוי יצחקלימוד נהיגהליסינגלמבורגינילנד רוברלנד רובר ריינג' רוברלקסוסממאזדהמבחן דרכיםמבחן נהיגהמבחן רכבמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב באודימבצעי רכב באופלמבצעי רכב ביונדאימבצעי רכב במאזדהמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסוזוקימבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפולקסווגןמבצעי רכב בפורדמבצעי רכב בפיאטמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב בקיהמבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמגדל ביטוחמדד התחבורה הציבוריתמהירותמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחאהמחדל הפקקיםמחירוןמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרומטרו מוטורמטרופוליןמיזוגים ורכישותמיכאל לוימינוי בכיריםמינימיניוואןמיסוימיסוי ירוקמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמיצובישי אטראז'מיצובישי ספייס סטארמירוץמירי רגבמכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות חשמליותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות סיניותמכוניות קלאסיותמכוניתמכונית אוטונומיתמכונית היברידיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית מינימכונית מעופפתמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית ספורטמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכירות רכבמכירות רכב חדשמכירות רכב חדש ישראלמכסמכרזמכשירי תנועהמלחמת סחרממשלהמסמס הבלומס ירוקמס קנייהמסיםמסירותמסירות כלי רכבמסירות רכבמסירות רכב חדשמסירת מכוניותמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרב מיכאלימרצדסמשאיותמשאיתמשה כחלוןמשומשותמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיהמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנגיף הקורונהנהגיםנהיגהנהיגה מונעתניסאןניסאן אלטימהניסאן ג'וקניסאן ליףניסאן מקסימהניסאן סנטרהניסאן קשקאיניסוינכיםנמל אשדודנסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיב פלוסנתיבי איילוןנתיבי ישראלנתיבי תחבורה ציבוריתססאן יאנגסאנגיונגסאנגיונג רקסטוןסבסודסובארוסובארו אימפרזהסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי איגניססוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסוזוקי סוויפטסוזוקי קרוסאוברסוללותסולרסטארט אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסייברסיןסלקוםסמלספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה אניאקסקודה סופרבסקודה סקאלהסקודה פאביהסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעובדי מדינהעומסי תנועהעופר אבנירעיריית תל אביבעליבאבאעליית מחיריםעמדות טעינהעמדת טעינהענף הרכבערדפוינטרפולקסווגןפולקסווגן טיגואןפולקסווגן טרנספורטרפולקסווגן פולופורדפורד פוקוספורשהפיאטפיג'ופיג׳ופיז'ופיצוייםפלאג איןפנגופסחפקק תנועהפקקי תנועהפקקיםפראריפרויקט המטרו של גוש דןפשיטת רגלץצ'מפיון מוטורסצהציי רכבצריכת דלקק.ט.מקאדילקקאוואסאקיקבוצת קרסוקופרהקורונהקורוסקורקינטקורקינט חשמליקורקינט שיתופיקורקינטיםקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סולקיה סורנטוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה קרניבלקיה ריוקימקוקל אוטוקנאביסקנוןקנסקנסותקסדהקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרלוס גוהןקרסו מוטורסראליראםראשון לציוןרב קורגולציהרוסיהריקולרישוירישיוןרישיון נהיגהרישיון רכברכברכב אוטונומירכב היברידירכב חברהרכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב כביש שטחרכב משומשרכב פנאירכב צמודרכב שטחרכב שיתופירכבי יוקרהרכבי שטחרכבים חשמלייםרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררמת גןרנורנו זואירנו מגאןרנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררעננהרפורמהרשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהרשות שוק ההוןרשיון נהיגהשאטליםשבביםשברולטשברולט אקווינוקסשברולט טראוורסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשטחשלמה SIXTשלמה סיקסטשמאיםשר התחבורהתתאונהתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתיקוןתל אביבתל אביב יפותל אופןתל-אביבתל-אופןתערוכת ז'נבהתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית