+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1553, סה"כ - 18506

שטח משומש: ג'יפ רנגלר JL החדש עומד להגיע אלינו בקרוב - האם זו ההזדמנות לרכוש JK משומש?

17 יולי 2018 - Walla!

שטח משומש: ג'יפ רנגלר JL החדש עומד להגיע אלינו בקרוב - האם זו ההזדמנות לרכוש JK משומש?

אוניות עמוסות ברנגלרים יפליגו בקרוב לישראל ואין ספק שיהיו ג'יפאים רבים, שלא יעמדו בפיתוי לשדרג את ה-JK המזדקן שלהם... האם זו ההזדמנות לרכוש רנגלר משומש, במחירים פחות היסטריים?

קהיליית הג'יפאים רוחשת, וכולם מחכים לראות בארץ את רנגלר JL החדש עליו כבר סיפרנו לכם ב-וואלה. בסמלת יבואנית Jeep לא מכבירים בפרטים אבל הם מאשרים כי ה-JL אמור לנחות אצלנו "במהלך 2019". יותר מכפי שאני למד מהצהרותיהם העמומות, אני נתקל במבצע מכירות ארצי לג'יפ רנגלר, הכולל הטבות של עשרות אלפי שקלים; זה אומר שמועד הגעת ה-JL לישראל אינו כל כך רחוק, וכי סמלת מתחילה לנקות את המדפים.

לא פורסמו עדיין מחירי רנגלר החדש בישראל אבל רנגלר JL עולה בארה"ב 18-20% יותר ממחירו שלJK מקביל; חישוב פשוט מצביע על מחיר צפוי בישראל של 315,000 שקלים ל'ספורט' 3-דלתות קצר, עד 350-370 אלף שקל קשים מנשוא לרוביקון JL 5-דלתות. אני יכול לספר לכם שכבר היום תוכלו להזמין רוביקון JL בייבוא אישי; המחיר המפורסם בסוכנויות הוא 342,000 שקלים, כרגע, לא יודע, לא בדקתי, בלי נדר... כך או כך, אין לי ספק שג'יפאים רבים לא ירצו להישאר עם ה-JK 'הישן'; חלקם קנו את הג'יפ רק לפני שנה-שנתיים, שיפרו אותו ביד רחבה, ועכשיו ימהרו להיפטר מהסחורה המשומשת.

רנגלר הוא רכב נחשק מאוד, השומר על מחירי פיצוץ בשוק המשומשות; סביר להניח שרוב רוכשי JL ישתדרגו מ-JK רעננים יחסית, אליהם נתייחס בכתבה זו. האם זה אומר שהמחירים יצנחו? לא בהכרח, רנגלריסטים מושבעים טוענים שהמחירים מתחילים אפילו לזחול כלפי מעלה, בידיעה שמחירי רנגלר חדש עומדים לעלות בכמה עשרות אלפי שקלים... לך תדע מה יקרה עם המחירים? מה שבטוח הוא שהיצע הרנגלרים המשומשים יגדל זמנית, וזה יעניק לרוכשי המשומשים היצע גדול יותר.

כדי להמחיש עד כמה מצומצם שוק הרנגלרים המשומשים, בדקתי ומצאתי כי ביום סגירת הכתבה פורסמו ביד-2 עשרים וארבעה (24 בלבד) רנגלרים ארוכים, מהשנים 2012-2018; באותו יום פורסמו בלוח למעלה מ-1200 ספורטאז'ים מאותן שנים, מטורף! אגב, לידיעת החברים מיד-2: ספורטאז' הוא קרוסאובר, ג'יפון, מכונית משפחתית - הוא יכול להיות כל דבר, אבל מקומו לא צריך להיות בקטגוריית "ג'יפ". לא התבלבלתם קצת?

המחירים המבוקשים לרנגלר אנלימיטד 4-דלתות נעו מ-170,000 שקלים לרנגלר 2012 עם מנוע 200 כ"ס הישן (לא מומלץ), ועד 270-320 אלף ל-JK מודל 2018. טווח המחירים הגדול אינו נובע רק מגחמות המוכרים אלא גם מההבדלים בין גרסת 'ספורט' ל'רוביקון' הנחשק ובעיקר - מרמות שונות של שיפורים. מעטים בעלי הרנגלרים שאינם משפרים אותם בכלל, והרוב משקיע ברכב סכומים גדולים ביותר. צמיגים, מתלים, מיגונים, מערכות שיפור מנוע, סרנים ויחסי העברה, קוסמטיקה ותאורה... השמיים הם הגבול, גם במסגרת המגבלות החוקיות על שיפור רכבי שטח בישראל. אגב - מי שרוצה רנגלר ואין לו תקציב גבוה כל כך, יוכל למצוא את אושרו עם TJ מודל 2000 למשל; פחות מ-100,000 שקלים והוא שלך.

רוכשים, היזהרו בקניותיכם!

קניית רכב משומש היא עניין מורכב וחמקמק, בוודאי כאשר מדובר ברכב ייחודי כמו רנגלר שעובר טראומות של נסיעות שטח ושיפורים רבים. שדרוגים רבים לא נעשו בתבונה וברוחב לב, חלק מהכלים משתכשך חופשי במי הים התיכון, אחרים נלחמים בסלעים של כמריר. מיד ניכנס למוסך בו נלמד על נקודות התורפה של רנגלרים משומשים אבל עוד לפני כן, כמה מחשבות.

אם זה הרנגלר הראשון שלכם, אתם חייבים להיעזר ביועץ ידען ואמין. רנגלר הוא רכב שטח מופלא, אבל הוא אינו מזכיר שום דבר אחר על הכביש. גם רנגלר משובח אינו מעודן כמו לנד קרוזר או פג'רו; האייקון האמריקני רועש ומחוספס, סרניו החיים משדרים תחושות מוזרות לנהג העירוני, ההיגוי חופשי, הבלמים חלשים, יש חופשים במערכת ההנעה... לפני הביקור במוסך הציצו מתחת למרכב, הקפידו לצאת לסיבוב התרשמות עם 'אחד שיודע'.

אם זה הרנגלר הראשון שלכם, התרחקו מכלים שעברו שיפורי עבירות קיצוניים; הגבהות של 4-6 אינץ', צמיגי 34 אינץ' ויותר, צ'יפים למנוע, כל אלה הופכים את הרכב למפלצת עבירות וביצועים - אבל יש להם מחיר גדול בסעיפי הבטיחות, חוקיות, אמינות, ונוחות הנסיעה. תאמינו לי, רוביקון עם הגבהה של 2-אינץ' יביא אתכם רחוק מאוד, לא צריך יותר!

אם אתם מתעקשים לרכוש רכב משופר מאוד, בדקו היטב שהעבודה נעשתה בידי איש מקצוע, והמכלולים אינם מאולתרים. התרחקו משיפורים שנעשו וגומרו ביד גסה, מרכב עם סימני חלודה, או מערכות חשמל מרושלות. ולאחר כל זה, לכו לבדיקה במוסך ג'יפאים המכיר היטב את הרנגלר, לא מכון בדיקה של טוסונים וספורטאז'ים.

בכתבה זו איננו מנסים לחסוך לכם את הצורך בבדיקת מוסך; כאשר משקיעים 200-300 אלף שקלים בקניית רכב משומש, אתם חייבים עין מקצועית שתוודא שאינכם רוכשים כלי חבוט ומרוט, מתחת לקוסמטיקה נוצצת. לפני שתשכיבו כסף רב לבדיקה במוסך, בצעו מספר בדיקות מקדימות המפורטות מטה; ככה תפסלו מראש רכב הסוחב עליו ערימת שרצים.

על הליפט

עם תצרוכת דלק של 5-6 קילומטר לליטר על הכביש ורמת עידון מפוקפקת, רוב הרנגלרים אינם צוברים קילומטרים רבים על השעון. חלק גדול מהכלים שפורסמו למכירה היו עם פחות מ-100,000 קילומטרים, כך שלא אמור להיות להם בלאי מכאני חמור. אפשר לשער שחלק ניכר מהרנגלרים שייפלטו לשוק יהיו משנות הייצור האחרונות, 2014-2015 ואילך; אנו נתמקד בכלים כאלה ולשם כך פנינו אל אסף הלוי ממוסך עדן בראש העין. אסף הוא מכונאי ג'יפים וותיק המטפל בעשרות רנגלרים, פטרולים, רכבי עבירות מקצועיים וכיו"ב.

העלינו על הליפט רוביקון 2015 במצב מעולה, עם 51,000 קילומטרים על השעון. הג'יפ הלבן עושה שטח, אבל ממש לא קיצוני. יש לו הגבהה תקנית של 2" עם בולמי פוקס, פגושAVM איכותי ומיגונים מינימליים, מה שבאמת צריך. הרכב נועל צמיגיAT מתוצרתBF במידה המקורית של 245/75R17; זו מידה "אירופאית" שהגיעה לישראל, מקבילה ל-31.5 אינץ' אמריקני. הרוביקונים החדשים נמכרים בארה"ב עם צמיגי 33, עדין לא ידוע כיצד יגיעו לישראל.

"רוביקון מרופא, לא ראה שטח"

הרכב הלבן שייך אמנם לרופא, אחד מחבורת הטיילים שלנו. מלמטה הוא נראה מושלם - אין נזילות, יש מעט מאוד כיפופים וחופשים, ההגבהה המתונה (2-אינץ') אינה גורמת נזקים סביבתיים למכלולי ההיגוי וההנעה. צינור ודוד המפלט אינם מעוכים, סימן נוסף ליחס טוב של הדוקטור. לאחר שהתפעמנו ממצבו הכללי של הרכב, הצביע אסף על נקודות תורפה קלאסיות.

סדקים וריתוכים בתושבת מוט פנהרד: מוט פנהרד מייצב את הסרן הקדמי וכאשר מבצעים ברכב הגבהה (אפילו של 2 אינץ' בלבד) בלי לתקן את הגיאומטריה, התושבת (נמצאת בצד ימין של הסרן הקדמי) עלולה להיחלש ואף להיעקר ממקומה. כל סדק בפרופיל המתכת או סימני ריתוך מרושל, מצביעים על התקנה בעייתית וצורך בהחלפת התושבת. מחיר תושבת חדשה והחלפתה, כ-2100 שקלים. נסיעה עם מוט פנהרד לא מאוזן עלולה לייצר תופעה בשם Death Wobble, טלטול אגרסיבי ומסוכן של הסרן הקדמי.

מיכל דלק: מאז הועבר מיכל הדלק מאחורי הרכב אל חלקו המרכזי (משיקולי בטיחות), המיכל הפך להיות המכלול הנמוך והפגיע ביותר. בדרך כלל ניתן להסתפק במיגון המקורי והוא עלול להיות שרוט במקצת, או אף מכופף בעדינות פנימה (כלפי למעלה). אם המיגון המקורי נראה כמו בתצלום, הכול בסדר. אבל מיגון מרוטש ומכופף כנייר אלומיניום עלול להצביע על פגיעות במיכל עצמו, או אף במשאבת הדלק. אצל רוביקון שהורכב לו מיגון נוסף למיכל הדלק, בדקו שהמיגון לא חרץ חריצים בגל ההינע האחורי - המרחק בין מיכל הדלק לגל ההינע קטן מאוד, והמיגון עלול ליצור חריצים סיבוביים בגל ההינע, או לקרוע את 'גרמושקת' הגומי.

גומיות זרועות הרדיוס, חיבור קדמי-עליון: הגומיות העגולות נוטות להיסדק מיובש ועומסים, או אף להיקרע. החלפת זוג, 420 שקלים.

חופש בצלבים: בכל רנגלר יש לבדוק חופשים, בעיקר אם בוצעה הגבהה מעל 2 אינץ'. יש להשתחל מתחת לרכב (טוב שהוא גבוה...). נסו להזיז את שני גלי ההינע האורכיים, ימינה-שמאלה, ובסיבוב. החופש צריך להיות בסביבות מילימטר אחד. יותר מזה, הצלב חשוד כדורש החלפה. חברכם הג'יפאי ("אחד שיודע") יראה לכם מה מידת החופש הסבירה.

תא הנוסעים: הריפודים והדיפונים פשוטים מאוד, אבל הם גם עמידים. בדקו באופן כללי אם הרכב רענן ומטופל בכבוד. חפשו סימני נזילה מחלקיו המתפרקים של גג הפיברגלאס. אם יש סימני נזילה, יכול להיות שאתם צריכים להחליף אטמים, לא זול. אם אתם קונים רכב ברזנט, בדקו היטב את תקינות החלונות, הרוכסנים וכיו"ב.

קניסטר: בדקו שה"קניסטר" המותקן מאחור בצד שמאל, אינו פגוע. הוא ממוקם באופן חשוף, מטרתו למחזר אדי דלק מהמיכל - אם הוא פגוע או תלוש, התיקון עלול להיות יקר מאוד.

מנגנון ניתוק מוט מייצב: מכלול נוסף החשוף לפגיעה הוא המנגנון לניתוק מוט מייצב, המותקן מתחת לפגוש הקדמי. אם הוא פגוע או שנורית האזהרה דולקת, עלול לחכות לכם תיקון של אלפי שקלים. באופן כללי, לפני שאתם בכלל מתכופפים מתחת לג'יפ, בדקו בשקדנות את נוריות האזהרה. הן אמינות בדרך כלל, ועלולות לבשר על תקלות חמורות.

בזמן ניתוק המוט המייצב הקדמי, שרוול הגומי של גל ההינע הקדמי עלול להיקרע על עוקת השמן של המנוע, יש לבדוק אותו ויזואלית. תושבת בולמי הזעזועים האחורית נמוכה וחשופה לפגיעת סלעים; אין מה לעשות כנגד זה אבל כדאי לבדוק שהיא לא חבוטה מדי, ואין נזק (או נזילות שמן) לתחתית הבולם.

האם לקנות רנגלר משומש?

אל תיבהלו מהרג'קטים. רנגלר שטופל היטב ולא שופר בהגזמה, הוא רכב אמין ויציב בדרך כלל. תתחילו עם רכב צנוע ואם זה ממש חשוב לכם, שפרו אותו בהמשך. היזהרו בזמן הקנייה, אבל אל תוותרו עליה: כל ג'יפאי חייב שיהיה לו בזמן זה או אחר,Jeep רנגלר אמיתי - רצוי אחד עם גג ברזנט, אותו אפשר לקפל לעת ערב. אם המחירים הנקובים מעלה גבוהים מדי, תוכלו לקבל את חווית הג'יפאות הטהורה גם על סיפון של רנגלר TJ, ג'יפ סופה או אפילו סיקס קשיש וכריזמאטי - העולה פחות ממכונית מיני משומשת.

 

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsalfa romeoamazonandroidandroid autoappappleApple Carplayappsaston martinaudiAudi e-tronAustraliaAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleautonomus carAutopilotavtoVAZawardsbatterybentleybicyclebikebikesbirdbmwBoschBubbleBuickbusesCadillacCaliforniaCanadacar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschevroletChevrolet BoltChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4classic carconsumer reportscrash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDaihatsuDaimlerDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriving tipsDSducatieggedEICMAelectricElon Muskemission scandalEUeuropeevfcaferrarifiatfordFord ExplorerFord F-150Ford FocusfranceFrankfurt Motor Showfuel economy scandalfunnygeargeelygenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmgooglegoogle mapsgreenhackersharley-davidsonhealthhondaHonda Civichonda cr-vhow tohybridhydrogenhyperloopHyundaihyundai elantrahyundai i30Hyundai IoniqHyundai KonaHyundai Santa FeHyundai TucsonHyundai VelosterIIHSInfinitiinfotainmentinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysjaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep WranglerJerusalemkawasakiKiakia ceedkia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverlawsuitLeolexuslight railLimeLincolnlrtluxury carslyftmaseratimaybachmazdaMazda 3Mazda 6Mazda CX-5Mazda MiataMazda MX-5Mazda6mecedesmercedesMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMitsubishimitsubishi ASXmitsubishi outlandermobileyemoovitmotorcyclemotorsportnavigationNew YorkNew York Auto ShowNHTSANIOnissanNissan Jukenissan leafNorwayNvidiaofoopelOpel Insigniapanasonicparis motor showparkingpeugeotPeugeot 508pickuppolicePorschepsapublic transportQorosrailwayramrange roverratingsrecallrecallsrenaultroad 6road accidentsroad safetyroadsRolls-Royceroyal enfieldrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsscandalscooterseatseat aronaSeat Ibizaself-driving carself-driving carsSEMASiemensskodaSkoda FabiaSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energyspy shotspy shotsSsangYongstartupsstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru Vizivsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedentakatatarifftaxitechnologytel avivtel-avivterrorismteslaTokyo Motor ShowtoptoyotaToyota Camrytoyota corollatoyota priustoyota rav4Toyota Yaristrade wartransporttrendstriumphtrucktruckstuninguberukUMIunion motorsUnited StatedUnited StatesususaViaVolkswagenvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60vwVW Polowaymowazeyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАккоаренда автомобиляАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейтар-ИлитбензинБеэр-ШеваБней-Браквелосипедвелосипедистывелосипедыводительские праваГерцлиягибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееДелек Моторсдизельдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропажелезная дорогазабастовказаконодательствозаконыИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИранИсраэль КацкамерыКарасо МоторсКармиэльКирьят-АтаКирьят-ГатКнессеткоррупциякредитыКфар-СабализингЛодмарафонМеирминистерство транспортаминтрансмотоциклнаводнениеНалогналогиНегевНетанияобщественный транспортотзывотзывыпаркингпарковкаПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияпочтаправительствопревышение скоростипробкипродажипроишествияРаанаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанрейтингрейтингиреформаРеховотРишон ле-ЦионСАМЛАТскандалсоветыстатистикастрахованиестраховкасудсудебные решенияСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-Авивтерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртопливотранспорттрафикугонУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкологияэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыЯндексЯффоאאודיאגדאגף התנועהאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטוטקאופלאופל אינסיגניהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאינטלאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלון דאיאלפא רומיאואפליקציותארהאשראיבב.מ.וובטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבנזיןבנימין נתניהובנק ישראלגג'יפג'יפוןג'ירו ד'איטליהג'נרל מוטורסגוגלגיוס הוןגניבות רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהוזלההונדההונדה סיוויקהטבות מסהלוואותהמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבווייזוולווועדת הכלכלהזיהוםזיהום אווירחברות ביטוחחדשות הרכבחולוןחוק ההסדריםחיפהחניהחניוניםחרדיםטויוטהטויוטה פריוסטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסלהיבואיבוא אישייבוא מקביליבוא רכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי טוסוןיוניון מוטורסייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםישראלישראל כץכביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוי יצחקליסינגלקסוסמאזדהמבחן דרכיםמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרו מוטורמיכאל לוימיסוימיסוי ירוקמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות קלאסיותמכונית אוטונומיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכרזמלחמת סחרממשלהמס הבלומס קנייהמסיםמסירות רכבמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרצדסמשאיותמשה כחלוןמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנהגיםנהיגהניסאןניסאן מקסימהניסאן קשקאינסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיבי איילוןנתיבי ישראלסאנגיונגסובארוסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסולרסטארט אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסיןסמלספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה סופרבסקודה פאביהסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעיריית תל אביבעליבאבאענף הרכבערדפולקסווגןפולקסווגן פולופורדפורשהפיאטפיג'ופיג׳ופיז'ופיצוייםפנגופסחפקקי תנועהפקקיםצ'מפיון מוטורסצהציי רכבק.ט.מקאדילקקורוסקורקינטקורקינט חשמליקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה ריוקנאביסקנוןקנסותקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרסו מוטורסראלירב קורגולציהריקולרישיון נהיגהרכברכב אוטונומירכב היברידירכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב משומשרכב פנאירכב צמודרכב שטחרכבי יוקרהרכבי שטחרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררנורנו זואירנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהשברולטשברולט אקווינוקסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשלמה SIXTשר התחבורהתתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתל אביבתל אופןתל-אביבתל-אופןתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית
מכור את הרכב שלך