העברת הבעלות על רכב תהפוך דיגיטלית, אבל האגרה נשארה

לפני 2 שנים, 3 חודשים - 13 מאי 2020, כלכליסט
Illustration
Illustration
משרד התחבורה ורשות התקשוב הממשלתית מאפשרים לראשונה העברת בעלות מהבית. התנאים: רישום לאתר mygov ותשלום אגרה בסך 216 שקל, כמו בסניפי הדואר

שירות חדש של משרד התחבורה ורשות התקשוב הממשלתית מאפשר העברת בעלות על רכב בלי לצאת מהבית, ויפחית את הלחץ על סניפי הדואר.

ההעברה מתבצעת דרך האיזור האישי באתר הממשלתי mygov, שאליו נרשמו כבר 800 אלף ישראלים. בעל הרכב מסמן את הרכב שברצונו להעביר, הקונה מקבל פנייה להשלים את המהלך בתוך 10 דקות, תוך תשלום האגרה בסך 216 שקל.

זו הפעם הראשונה שהמדינה מאפשרת עסקים בין אזרחים דרך הפלטפורמה המאובטחת. מאז נפתחה האופציה באתר בימים האחרונים הועברה כך כבר הבעלות על 60 מכוניות.

עם זאת, לא כל בעלי הרכב יוכלו לבצע כך העברת בעלות: לא תתאפשר העברה דיגיטלית במקרה של רכב שיש לו יותר מבעלים אחד, רכב שרישיונו אינו בתוקף מעל לשלושה חודשים, רכב מסוג מונית, תיור וסיור מדברי, או כאשר מדובר ברכב נכה, שזכאי לאגרת רישוי מופחתת, ומחויב בתשלום הפרשים בעת העברת הבעלות. בשלושת המקרים האלה חובה לפנות למשרד הרישוי לביצוע ההעברה. כך גם במקרה של רכב שחלות עליו הגבלות מטעם רשויות האכיפה השונות.

במקרה של רכב שקיימת אודותיו קריאת שירות פתוחה ("ריקול") על הבעלים ליצור קשר עם מוקד משרד התחבורה הטלפוני 5678*, שם תימסר מהות הקריאה, מספר הקריאה ומוסך היעד.

Support Ukraine