המדינה תצטייד במאות רכבים במעל 100 מיליון שקל, חלקם ב"מפרט מפואר"

לפני 2 שנים, 4 חודשים - 24 מרץ 2020, כלכליסט
המדינה תצטייד במאות רכבים במעל 100 מיליון שקל, חלקם ב"מפרט מפואר"
לפי מפרט הצטיידות חדש שהפיץ מנהל הרכב הממשלתי, יפורסם מכרז המונה מעל ל-400 רכבים מסוגים שונים, חלקם אמבולנסים וניידות פיקוד משטרתיות - אך גם רכבי שטח בעלי הנעה כפולה ו-12 רכבים מפוארים להסעת אחמ"ים שיצוידו ב"שמונה מושבי כורסה מעור בהיר", מיזוג מקורי ומערכות ניווט אנטגראליות

דווקא בימי אי בהירות כלכלית - מדינת ישראל יוצאת למהלך הצטיידות במאות רכבים חדשים, חלקם במפרט מהודר להסעת אח"מים; כך עולה מתוכנו של מפרט הצטיידות חדש שהפיץ מנהל הרכב הממשלתי.

מדובר במכרז להצטיידות ברכבים מסחריים, המחולק לשבעה סלי הצטיידות - כלומר קבוצות הצטיידות. בסך הכול, המכרז מונה מעל 400 רכבים מסוגים שונים, חלקם אמבולנסים, ניידות פיקוד משטרתיות - וגם רכבי שטח בעלי הנעה כפולה.

יצויין כי בעבר, במקרים של משבר לאומי בהם נושא התקציב לרכישת הרכבים הפך לבעייתי - למשל בימי מלחמה - דחתה המדינה את קיום המכרז. היקף המכרז נאמד במעל ל-100 מיליון שקל.

המפרט הבולט ביותר במכרז הוא מה שמוגדר כ"סל הצטיידות 7", הכולל 12 רכבים מפוארים להסעת אחמ"ים. מדובר ברכבים שיצוידו, לפי המפרט, ב"שמונה מושבי כורסה מעור בהיר", מיזוג מקורי ומערכות ניווט אנטגראליות.

במשרד האוצר מדגישים כי "מדובר במכרז מסגרת לרכישת רכבים לתקופה של שנתיים החל מבחירת זוכה, הצפויה בתחילת שנת 2021. רכש בפועל על פי מכרז זה יתבצע בהתאם לצרכי המשרדים. כמו כן, ועדת המכרזים של מנהל הרכב הממשלתי בחשב הכללי החליטה לדחות את הגשת ההצעות לתאריך 1/7/2020 וזאת לאור הנסיבות הקיימות של משבר הקורונה".

Support Ukraine