מי ישגיח על נהיגת חברי הכנסת החדשים? בכנסת ימנו בקרוב קצין בטיחות בתעבורה

לפני שנה 1, 4 חודשים - 29 מרץ 2021, כלכליסט
מי ישגיח על נהיגת חברי הכנסת החדשים? בכנסת ימנו בקרוב קצין בטיחות בתעבורה
מסמכי הכנסת הנוגעים לגיוס מועמדים לתפקיד חושפים כי קצין הבטיחות של הכנסת יהיה אחראי בסך הכול על הדרכה נאותה של כאלף נהגים, כלומר עובדי הכנסת וגם בני משפחתם. בנוסף, בין היתר יהיה אחראי לתקינות הרכבים וטיפול בנהגים סוררים

עדיין לא חולקו תפקידים לחברי הכנסת החדשים וטרם הוחלט גם על דגמי המכוניות הצמודות שיסופקו, הן בליסינג והן ברכישה לח"כים לשרים. אך בינתיים נערכים בכנסת למינויו של קצין תעבורה - מי שישגיח על רכבי השרים, חברי הכנסת וגם עובדי המשכן השונים.

קצין בטיחות בתעבורה הוא אדם שאחראי בפועל על כל כלי הרכב אשר נמצאים בצי של גופים שונים במשק. מדובר בתפקיד נרחב אשר לא כולל רק את האחריות לתקינותם של רכבים, אלא גם להדרכה נאותה של הנוהגים בהם ובני משפחותיהם - וגם טיפול בנהגים סוררים בעת הצורך. תפקידם של קציני בטיחות בתעבורה והחובות שהוא נושא עוגן בשלהי דצמבר 2018 על ידי וועדת הכלכלה.

מסמכי הכנסת הנוגעים לגיוס מועמדים לתפקיד חושפים לא מעט מידע אודות צי הרכב אשר מחזיקה הכנסת. כך, בכנסת מוחזקים 320 רכבים פרטיים לחברי הכנסת וחלק מעובדי הכנסת, שלושה רכבי הסעות, שישה רכבים משוריינים וגם שני טרקטורים ואופנוע אחד. קצין הבטיחות של הכנסת יהיה אחראי בסך הכול על כאלף נהגים, כלומר עובדי הכנסת וגם בני משפחתם. רשימת חובותיו של קצין הבטיחות של הכנסת כוללת הצעת אמצעים טכנולוגיים להעלאת הבטיחות בדרכים, הדרכת נהגים, אחריות על שגרת טיפולי רכבי הכנסת - וגם אחריות לדיווחים של אזרחים אשר מתקשרים למספר הטלפון אשר מופיע במדבקות "איך אני נוהג?" (אם כי רכבי שרים פטורים מחובת המדבקה).

כיום מאגר רכבי הכנסת כולל בין היתר את רכבי השרים של מדינת ישראל, שחלק מהם כבר הספיקו "לעבור בירושה" בין שרים. הרשימה כוללת סקודה סופרב וניסאן מקסימה. משך ההתקשרות של מדינת ישראל עם ספקי רכבי השרים נקבע עד נובמבר הקרוב וככל הנראה לא יוארך, מה שידרוש ממדינת ישראל לצאת במכרז חדש לרכבי שרים.

Support Ukraine