+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1494, סה"כ - 19994

מאזדה 3 החדשה במבחן מקומי ראשון - למכורים בלבד

17 ספטמבר 2019 - ynet

מאזדה 3 החדשה במבחן מקומי ראשון - למכורים בלבד

דור חדש למלכת המכירות של שוק הרכב המקומי לפני שנים, נחת בישראל כשהוא מעודכן ומעוצב למשעי והגיע לידינו למבחן מקומי ראשון

אתם מכירים את כל דורותיה. מאזדה 3 הייתה בדור הראשון (מ-2003) ובשני שבא בעקבותיו (ב-2009) מהמכוניות הנפוצות על הכביש הישראלי. למעשה, היא הפכה לממשיכה הישירה של "מכוניות העם" ההיסטוריות - סובארו לאונה, מיצובישי לאנסר, מאזדה לאנטיס אותה החליפה. אלא שהיא הייתה בכל זאת משהו אחר. שלוש היפניות שקדמו לה כבשו את לב וכיס הנהג הישראלי בעזרת חבילה אטרקטיבית של תמורה גבוהה למחיר, אמינות טובה וסחירות גבוהה גם בשוק היד השניה.

ה-3 הייתה הרבה יותר מכך. שכן היא אכן הציעה את המתכון המנצח ההוא, אבל הוסיפה לו מספר אלמנטים שבעבר לא צלחו את רף המיינסטרים הישראלי. עיצוב מרשים למשל, תא נוסעים איכותי והפלא ופלא, אפילו איכויות דינמיות גבוהות. וההצלחה הפנומנלית שלה ממש לא הפתיעה.

אלא שזמנים משתנים. מאזדה של היום אינה היצרנית של אז ובהתאם, מיקומו של המותג במפת המוטוריקה הישראלית, אף הוא שונה. נותיר את ניתוח מצבה של מאזדה בשוק הרכב העולמי להזדמנות אחרת, אבל בשוק המקומי השינוי ברור. היצרנית שפועלת מספר שנים למתג עצמה גבוה יותר, אם תרצו, פחות באזורים עממיים-פלוס ויותר יוקרתיים-מינוס, נאלצת לוותר על חלק ניכר מנתח השוק עקב מחירים שונים (ע"ע גבוהים יותר) כמו-גם אסטרטגיית מוצר אחרת.

תוצאת ההתייקרות הברורה, גם אם אינה קיצונית, היא משחק במגרש אחר בו חברות גרסאות קצה מאובזרות של מתחרות ישירות החמושות במנועים מתקדמים, אבל גם רכבי פנאי מעוצבים שכובשים עוד ועוד נתחים מהשוק על חשבון משפחתיות. וכך, כשנה לאחר שנחשפה 3 החדשה בדור רביעי ומודרני, היא מופיעה לראשונה במבחן דרכים מקומי.

מחיר: 145 אלף שקל

מתחרים: טויוטה קורולה, סקודה אוקטביה, יונדאי איוניק

טוב: מראה חיצוני, איכות תא נוסעים, יכולת דינמית

בסדר: אבזור, נוחות נסיעה, מנוע-גיר

טעון שיפור: מרחב פנים מאחור, מחיר

ציון:

איך נראית

מאזדה 3, מהמשפחתיות הנאות על הכביש בעבר, הפכה לנאה עוד יותר בדור הנוכחי. עם עיצוב השומר על קווי הדגם היוצא אך מספר שינויים קלים - שהפכו לכמעט הכרח בשנים האחרונות אצל מרבית היצרניות. סבכה דומיננטית יותר מלפנים, יחידות תאורה צרות מבעבר, דלת תא מטען מתרוממת בקצה ושני מפלטים. והיא נראית ממש טוב, נאה משמעותית ממתחרותיה. עם זאת כדאי לציין כי לא כל אחד יזהה את השינויים ואין ספק שהיא לא תהנה מאפקט ה"וואוו" לו זכתה ה-3 הקודמת. 

תא הנוסעים לעומת זאת מציג התקדמות משמעותית הרבה יותר. הן מבחינת איכות החומרים - לרבות שילוב דיפוני עור ודמוי-מתכת - והן מראה. הבחירה במוטיבים אופקיים ומעין שכבות-גובה, עושה מצוין לקונסולה הקדמית שנראית לא רק טוב אלא גם מקורית ומעניינת. נדיר בכל רמת מחיר. ויתור על בלם חניה ידני לטובת מתג חשמלי לצד סילוק מתגים מיותרים, רק משפר את המצב הטוב ממילא.

יש גם מסך תצוגה גדול מבעבר ("8.8 במקום "7, עם צימוד Apple CarPlay) המופעל על-ידי חוגה, עם רזולוציה גבוהה ומראה "נקי". עם זאת, היינו מעדיפים שילוב גוונים מעט פחות קודר מהשחור-שחור ברכב המבחן ואם אפשר, מתגי הפעלת בקרת אקלים פחות נוצצים. חבל גם שהתצוגה העלית הייחודית שהוצעה ב-3 היוצאת, נעלמה שלא הייתה. לוח המחוונים דיגיטאלי בחלקו אך בניגוד לאפשרויות האינסופיות הטמונות במערכת שכזו, מציע רק צמד אפשרויות תצוגה "נוספת. ונשמח גם לקבל הסבר מדוע זקוק הנהג לשלושה מחוונים שונים המתייחסים לצריכת הדלק.

מחמאות למושבים מצוינים ותנוחת נהיגה מעולה, מהטובות שפגשנו. אל אלה מצטרף הגה שלוש צלעות בשרני, נעים למגע וממוקם מצוין. שטח חלונות הצד פחות משכנע והוא צנוע מדי, ופוגע בשדה הראיה.

בסיס הגלגלים גדל ב-2.5 ס"מ (272.5 ס"מ), והצבת הספסל מאחור גבוה יותר, משפרת את המרחב לרגלי הנוסעים שם. אך במפתיע, החלל לנוסעים מאחור צפוף ביחס למתחרות הישירות דוגמת טויוטה קורולה או סקודה אוקטביה, וכמו בעבר יהיה נקודת תורפה עבור בעלי משפחות. כן נוספו פתחי מיזוג ליושבים מאחור ותא המטען גדל ב-30 ליטר (444 ליטר).

ה-3 מוצעת אצלנו ברמת אבזור אחת בלבד ועשירה למדי הכוללת בין היתר מצלמת נסיעה לאחור, בקרת אקלים מפוצלת, מנופי העברת הילוכים מההגה, מפתח חכם, מראות מתקפלות חשמלית, חלון שמש וחישוקי "18 קלים. אבזור הבטיחות: שבע כריות אוויר, בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, תאורה דינמית, התראת שטחים מתים (כולל תנועה חוצה מאחור) וערנות נהג.

יש לציין כי מערכת שמירת נתיב (המכונה בפי היצרנית Lane-Keep Assist System) בה היא מצוידת, אינה שומרת את המכונית במרכז הנתיב ורק מתקנת סטייה משמעותית ממנו, באופן גס וברוטאלי מדי - רחוק מאוד מהסיוע הנינוח והרך המקובל כיום בתעשייה.

איך נוסעת

ביחידת ההנעה אין חדש והיא עוברת בירושה מה-3 היוצאת – 2.0 ליטר בנזין (אטמוספרי) עם 165 כ"ס ותיבת שישה הילוכים אוטומטית - עם יחסי העברה שונים מעט. אז נכון, היא מזנקת כעת מהר יותר (ב-0.4 שניות) מעמידה ל-100 קמ"ש (8.5 שניות), אבל שם פחות או יותר מסתיימות המחמאות. יחידת המנוע במכונית המבחן הרגישה עסוקה מדי, ובדומה למנועי בנזין ותיקים ולא מוגדשים סובלת מרצועת כוח צרה יחסית, עם שיא מומנט ב-4,000 סל"ד מאוד גבוהים ביחס לרכב משפחתי מודרני.

התוצאה: תיבת ההילוכים שגם כך אינה רהוטה במיוחד, נדרשת לעבוד במרץ אפילו בעקיפות נינוחות בכביש מהיר, בעיקר כשהיא מגיעה להילוך הגבוה בו היא ממש מתקשה להשאר ונדרשת להורדת הילוך תכופה כדי לשמור את המנוע בתחום החי. יש לציין כי מצב "ספורט" בתיבה משפר את המצב, עם הורדת הילוכים תוך כדי בלימה ונטרול הצורך לתפעול ידנית באמצעות מנופים מאחורי ההגה. צריכת הדלק בממוצע המבחן: 11.5 ק"מ לליטר גבוהים יחסית למקובל כיום במשפחתיות, בוודאי היברידיות.

ויש עוד שאלות. ה-3 החדשה הלכה דווקא מעט לאחור בכל הנוגע למערך המתלים, עם קורת מתח מאחור לעומת רב-חיבורי בדגם היוצא. לדברי מאזדה, כך ניתן להגדיל את מרחב המחיה מאחור ונפח תא המטען. ובכן, ההגדלה צנועה במיוחד אבל נוחות הנסיעה אינה יוצאת נשכרת. על כבישים משובשים ובתנועה עירונית נאבקת ה-3 לא תמיד בהצלחה עם אספלט מקומי, מקומות בהם קודמתה הסתדרה טוב יותר. החלק האחורי מרגיש בפירוש פחות נינוח ומאוזן מהציר הקדמי, עם קפיצות מיותרות. אין ספק גם שבחירה בצמיגים נמוכי-חתך שנראים טוב יותר, אינה מסייעת.

במהירויות אחרות ונהיגה שונה, מאפשר כיול המתלים המוצק של ה-3 יכולת דינמית גבוהה, כזו הממקמת אותה בצמרת הקטגוריה. זוויות הגלגול צנועות, היציבות הכיוונית טובה והאחיזה גבוהה אפילו מבעבר, למרות שהיא מרגישה מעט בוגרת יותר, פחות חדה-תזזיתית מהדגם היוצא. נקודת ביקורת אחת בהקשר זה - המתלה האחורי עשוי להפתיע בתגובה לא מהוקצעת לשבר באספלט באמצע פניה מהירה. שימו לב.

להגה משקל טוב והוא חד ומדויק מבעבר, אך תפקוד מערכת הבלימה במכונית המבחן הפתיע בחולשה בלתי מוסברת, עם חוסר תחושה כמעט בכל שלבי מהלך הדוושה ומחסור מפתיע בכוח האטה משמעותי, למעט בעת דריכה מסיבית הפוגעת בביטחון. בעיה לא אופיינית העשויה להיות ייחודית למכונית המבחן בה נהגנו.

איך בסוף

מאזדה 3 החדשה נראית מצוין מבחוץ ועוד יותר טוב מבפנים. היא שומרת ואף משפרת את האיכויות הדינמיות של קודמתה. מאידך, היא סובלת מספסל אחורי צפוף במפתיע למרות גידול בממדים ופחות נוחה מבעבר. וחשוב לא פחות, היא נושאת כעת תג-מחיר גבוה משמעותית מהמקובל בקטגוריה, ו-145 אלף השקלים ממקמים אותה הרחק מעל מתחרותיה המסורתיות ומציבים אותה מול דגמי פנאי פופולאריים - תחרות קשה בהרבה כיום.

בדלק מבטיחים אמנם כי בעתיד תוצע גם גרסת בסיס זולה יותר, אך לא נוקבים בתאריך הגעה ארצה או מפרטים על רמת האבזור - הצנועה יותר - שתציע. מאידך, בחצי פה מודים שם כי הם לא מצפים מה-3 החדשה להפוך ללהיט מכירות, תואר אותו הם שומרים לגרסת פנאי נחשקת יותר בקרב קהל היעד. עד אז, מרבית הלקוחות יתקשו לשלם את האקסטרה עבור ה-3 הנוכחית, והיא צפויה לכן לקסום בעיקר למכורי המותג. לשמחת היבואנית, המעמד המיתולוגי של ה-3 עליו סיפרנו בתחילה יסדר מספיק מאלה.

מאזדה 3
מנוע4 צילינדרים
נפח / סוג דלק1,998 סמ"ק / בנזין
הספק מרבי165 כ"ס ב-6,000 סל"ד
מומנט מרבי21.7 קג"מ ב-4,000 סל"ד
הנעה / תיבת הילוכיםקדמית / אוטומטית, 6 הילוכים
אורך466 ס"מ
רוחב179.5 ס"מ
גובה144 ס"מ
בסיס גלגלים

272.5 ס"מ

משקל1,454 ק"ג
נפח תא מטען444 ליטר
100-0 קמ"ש8.5 שניות
מהירות מרבית208 קמ"ש
תצרוכת דלק (ממוצע יצרן)16.4 ק"מ לליטר
פליטת CO2 (ממוצע יצרן)138 גרם לק"מ
מחיר145 אלף שקל
כריות אוויר7
בקרת יציבות?כן (לחצו כאן להסבר)
דירוג בטיחות (Euro NCAP)5 כוכבים

 

 

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsalfa romeoamazonandroidandroid autoappappleApple Carplayappsaston martinaudiAudi e-tronAustraliaAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleAutonomous Vehiclesautonomus carAutopilotavtoVAZawardsbatterybentleybicyclebikebikesbirdbmwBMW X5BoschBubbleBuickbusesCadillacCadillac EscaladeCaliforniaCanadacar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschevroletChevrolet BoltChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4classic carconsumer reportscrash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDaihatsuDaimlerDensoDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriverless carsdriving tipsDSDS3ducatie-scootereggedEICMAElbitElectreonelectricElon Muskemission scandalEUeuropeevfcaferrarifiatfordFord ExplorerFord F-150Ford FocusfranceFrankfurt Motor Showfuelfuel economy scandalfunnygeargeelygenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmGMCgooglegoogle mapsgovernmentgreenhackersharley-davidsonhealthhondaHonda Civichonda cr-vHonda Odysseyhow tohybridhydrogenhyperloopHyundaihyundai elantraHyundai i10hyundai i30Hyundai IoniqHyundai KonaHyundai Santa FeHyundai SonataHyundai TucsonHyundai VelosterIIHSInfinitiinfotainmentinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysjaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep WranglerJerusalemkawasakiKiakia ceedkia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverLand Rover DefenderlawsuitLeolexuslidarlight railLimeLincolnlrtluxury carslyftmaseratimaybachmazdaMazda 3Mazda 6Mazda CX-30Mazda CX-5Mazda MiataMazda MX-5Mazda6mecedesmercedesMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMitsubishimitsubishi ASXmitsubishi outlandermobileyemoovitmotorcyclemotorsportnavigationNEVSNew YorkNew York Auto ShowNHTSANIOnissanNissan Jukenissan leafNorwayNvidiaoecdofoopelOpel Insigniapanasonicparis motor showparkingpeugeotPeugeot 508pickuppolicePorscheportugalpricepsapublic transportQorosrailwayramrange roverratingsrecallrecallsrenaultRivianroad 6road accidentroad accidentsroad safetyroadsRolls-Royceroyal enfieldrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsscandalscooterseatseat aronaSeat IbizaSECself-driving carself-driving carsSEMASiemensskodaSkoda FabiaSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energyspainspy shotspy shotsSsangYongstartupsstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru VizivSubaru WRXsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedentakatatarifftaxtaxitechnologytel avivtel-avivterrorismteslaTesla Model 3Tokyo Motor ShowtoptoyotaToyota Camrytoyota corollatoyota priustoyota rav4Toyota Yaristrade wartraffictransporttrendstriumphtrucktruckstuninguberukUMIunion motorsUnited StatedUnited StatesususaViaVolkswagenvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60vwVW Polowaymowazeyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАккоАрадаренда автомобиляАфикимАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейтар-ИлитбензинБеэр-ШеваБней-Браквелосипедвелосипедистывелосипедыводительские праваГерцлиягибридгибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееГуш ДанДавид ЛубинскиДелек Моторсдизельдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропажелезная дорогазабастовказаконодательствозаконыИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИранИсраэль Кацкамерыканатная дорогаКарасо МоторсКармельКармиэльКирьят-АтаКирьят-ГатКнессетКольмобилькоррупциякредитыКфар-СабализингЛодмарафонМеирминистерство транспортаминтрансмотоциклнаводнениеНалогналогиНегевНетанияобщественный транспортотзывотзывыпаркингпарковкаПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияпочтаправительствопревышение скоростиПрибрежное шоссепробкипродажипроишествияРаанаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанрейтингрейтингиреформаРеховотРишон ле-ЦионСАМЛАТскандалсоветыстатистикастрахованиестраховкасубботние автобусысудсудебные решенияСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-Авивтендертерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртопливоТрансизраильское шоссетранспорттранспорт в шабаттрафикугонугон автомобилейУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкологияэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыэлектромобилиэлектромобильЯндексЯффоאאודיאגדאגף התנועהאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטוטקאופלאופל אינסיגניהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאינטלאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלון דאיאלון מאסקאלפא רומיאואפליקציותארהאשראיבב.מ.וובטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבית המשפטבנזיןבנימין נתניהובנק ישראלבצלאל סמוטריץ'גג'יפג'יפוןג'ירו ד'איטליהג'נרל מוטורסגוגלגיוס הוןגניבות רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהוזלההונדההונדה סיוויקהטבות מסהלוואותהמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבווייזוולווועדת הכלכלהועדת הכספיםזיהוםזיהום אווירחברות ביטוחחברת החשמלחדשות הרכבחדשנותחולוןחוק ההסדריםחיפהחניהחניוניםחרדיםטויוטהטויוטה יאריסטויוטה פריוסטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסטיםטסלהטרייד איןיבואיבוא אישייבוא מכוניותיבוא מקביליבוא רכביבואן רכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי טוסוןיוניון מוטורסייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםירין שטרןישראלישראל כץכבישכביש 6כביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוחית רישוילוי יצחקלימוד נהיגהליסינגלקסוסמאזדהמבחן דרכיםמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסוזוקימבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפולקסווגןמבצעי רכב בפיאטמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב בקיהמבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמהירותמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרו מוטורמיכאל לוימיסוימיסוי ירוקמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמיצובישי אטראז'מכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות חשמליותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות קלאסיותמכוניתמכונית אוטונומיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכסמכרזמלחמת סחרממשלהמס הבלומס קנייהמסיםמסירות רכבמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרצדסמשאיותמשאיתמשה כחלוןמשומשותמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנהגיםנהיגהניסאןניסאן ליףניסאן מקסימהניסאן קשקאיניסוינסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיב פלוסנתיבי איילוןנתיבי ישראלסאן יאנגסאנגיונגסובארוסובארו אימפרזהסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסולרסטארט אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסיןסמלספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה סופרבסקודה פאביהסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעומסי תנועהעופר אבנירעיריית תל אביבעליבאבאעמדת טעינהענף הרכבערדפולקסווגןפולקסווגן פולופורדפורשהפיאטפיג'ופיג׳ופיז'ופיצוייםפנגופסחפקקי תנועהפקקיםצ'מפיון מוטורסצהציי רכבק.ט.מקאדילקקורוסקורקינטקורקינט חשמליקורקינט שיתופיקורקינטיםקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה ריוקנאביסקנוןקנסותקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרסו מוטורסראלירב קורגולציהריקולרישיוןרישיון נהיגהרישיון רכברכברכב אוטונומירכב היברידירכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב משומשרכב פנאירכב צמודרכב שטחרכבי יוקרהרכבי שטחרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררמת גןרנורנו זואירנו מגאןרנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהשברולטשברולט אקווינוקסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשלמה SIXTשר התחבורהתתאונהתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתל אביבתל אופןתל-אביבתל-אופןתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית
מכור את הרכב שלך