מותג רכב חשמלי חדש בישראל: אייווייז U5 - מחיר החל מ-157,500 שקל

לפני שנה 1, 5 חודשים - 16 מרץ 2021, CarTube
מותג רכב חשמלי חדש בישראל: אייווייז U5 - מחיר החל מ-157,500 שקל
איווייז U5 הוא קרווסאובר חשמלי נוסף מסין שנוחת בישראל, הוא מציע טווח נסיעה של 400-410 ק"מ, מנוע חשמלי בהספק של 204 כ"ס מרווח מעולה לנוסעים ורשימת אבזור נוחות ובטיחות מספקת וכל זה במחיר תחרותי למדי.

קבוצת אוטו חן (בבעלות משפחת בליליוס), מי שהייתה בעבר יבואנית המשאיות והאוטובוסים של מרצדס בישראל, משיקה בישראל מותג רכב חדש, מותג אייוויז (Aiways) שהוא מותג רכב סיני חדש שהוקם בשנת 2017 ומייצר רכבים חשמליים בלבד שדווקא לא מיועדים לשוק הסיני אלא לשוק האירופי בראש ובראשונה. הדגם המושק כרגע בישראל הוא גם הדגם הראשון של החברה, Aiways U5 שהוא קרוסאובר חשמלי גדול יחסית המציעה טווח נסיעה של 400 ק"מ, מאובזר למדי ומוצע במחיר תחרותי של החל מ-157,500 ₪.

חברת אייווייז הוקמה ע"י מי שהיה בעבר מנכ"ל וולוו מטעם בעלת הבית הסינית, חברת Geely, ומנהל המוצר של החברה הוא בכיר לשעבר באאודי ספורט. בשלב זה מדובר בהשקה שקטה של המותג כאשר השיווק בפועל והמסירות יחלו בחודש יוני הקרוב עם פתיחת אולם התצוגה של המותג. עד אז יוכל כל מי שמעוניין בנסיעת מבחן להוריד אפליקציה ולקבוע מועד לנסיעת מבחן ברכב.

אייווייז U5 הוא קרוסאובר גדול יחסית, גדול יותר מדגמים כמו קיה ספורטאז' או טוסון ודומה בגודלו לרכבים כמו סקודה קודיאק. לדגם אורך של 4,680 מ"מ, רוחב של 1,865 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,800 מ"מ. מה שהמידות האלו מתקשות לספר לכם הוא עד כמה מרווח תא הנוסעים. אז לאחר ישיבה ברכב אפשר לספר לכם כי מדובר ברכב מרווח מאוד ובדגם על מאוד, הוא מרווח ברמה של למתוח את הרגליים עד הסוף, מלפנים ומאחור ועבדכם הנאמן מתנשא לגובה של 185 ס"מ. תוסיפו לזה רצפה שטוחה לחלוטין בזכות ההנעה החשמלית ותגלו שהמושב האחורי לא רק מאוד מרווח לשני הנוסעים הקיצוניים אלא גם לנוסע שבאמצע - תענוג.

אייווייז U5 מצויד בסוללת ליתיום-יון מקוררת נוזל בקיבולת של 63kWh ובמנוע חשמלי קדמי המייצר הספק מרבי של 204 כ"ס ומומנט מרבי של 31.6 קג"מ. לדגם תאוצה 0-100 קמ"ש עומד על 7.5 שניות בדגם הבסיס ו-7.8 שניות בדגם הפרימיום, נתון מספק בהחלט וכמו כל רכב חשמלי, הוא יהיה זריז למדי ביציאה מהמקום. טווח הנסיעה של הדגם עומד על 400-410 ק"מ בתקן WLTP בהתאם לרמת הגימור וטעינה של הסוללה אפשרית ממטען AC עד להספק של 6.6kW וממטען מהיר DC עד להספק של 90kW. טעינה מהירה מאפשרת טעינה של 10 עד 80 אחוז מקיבולת הסוללה בזמן של 35 דקות, טעינה ביתית דורשת קצת יותר מ-9 שעות לטעינה מלאה ממצב מרוקן.

לדגם תא הנוסעים לא רק מרווח מאוד הוא גם מרשים למדי מבחינת העיצוב הנקי ואיכות החומרים. במחיר כזה כמובן שאין מה לצפות שבכל פינה תמצאו פלסטיקה איכותית, כמו זו הבינונית של הקונסולה בין המושבים או השימוש המוגזם בשחור מבריק שדי מהר יתמלא בטביעות אצבעות שצריך כל הזמן לנגב, אך בשאר המקומות איכות החומרים גבוהה עם שימוש נרחב מאוד בחומרים רכבים בדשבןרד ובדלתות ולא רק מלפנים כמו ברוב הרכבים עם תג מחיר כזה, אותה איכות חומרים תמצאו גם במושב האחורי, זה מרשים ונאה במיוחד. איכות ההרכבה מרגישה מוצקה ואיכותית באופן מספק בסך הכל.

כיאה לרכב מודרני וחשמלי עיצוב תא הנוסעים נקי ומינימלסטי ויחד עם צבעים בהירים יחסית מתקבלת תחושה מודרנית ואוורירית. מול הנהג נמצא שלושה מסכים (מיותר) מרכזי בגודל של "7 ושניים נוספים בצדדים בגודל של "4.2, בזה המרכזי התצוגה משתנה עם 3 מצבי תצוגה לבחירה. במרכז הדשבורד נמצא מערכת מולטימדיה מודרנית עם מסך "12.3 עם תצוגה איכותית וגרפיקה נקייה, עד לתחילת השיווק בפועל המערכת תדבר גם עברית וכרגע יש תמיכה רק באפל קאר-פליי. כיאה לרכב מודרני המערכת ומערכות הבטיחות מקבלות עדכוני OTA כך שהמערכות כל הזמן מתעדכנות ומשתפרות. לבקרת האקלים ממשק נפרד מהמסך והשליטה היא באמצעות מגע - אפשר לשלוט גם דרך המסך אם אתם רוצים. מה שאין בדגם הוא תא כפפות, הרוכשים יוכלו לרכוש מן סוג של מדף, תא האחסון מתחת למשענת המרכזית פצפון וגם אלו שבדלתות לא גדולים במיוחד.

איוויז U5 ישווק בשתי רמות גימור, רמת הגימור הבסיסית (סטנדרט) כוללת, בין היתר: חישוקי סגסוגת "17, מפתח חכם, בקרת אקלים מפוצלת, מולטימדיה "12.3, לוח מחוונים דיגיטלי, בקרת אקלים מפוצלת עם יציאה מרכזית לאחור, מפתח חכם, מצלמות היקפיות, בקרת שיוט אדפטיבית, מספר כניסות USB כולל אחת לצד המראה המרכזית להתקנה של מצלמת דרך, בלימה אוטונומית, בקרת סטייה מנתיב עם שמירה על מרכז הנתיב, ניטור שטח מת ומצלמה בתא הנוסעים המנטרת את מצב הנהג. 

רמת הגימור פרימיום מוסיפה חלון גג פנורמי עם חלק קדמי נפתח, חישוקי "19, צבע דו גווני, ריפודי עור, חיישני חניה קדמיים, משטח טעינה אלחוטי, מערכת חניה אוטומטית, מושב נהג חשמלי, חימום למושבים הקדמיים ודלת תא מטען חשמלית.

2021 איווייז U5 מחירון:

  • איווייז U5 סטנדרט - 157,500 ₪
  • איווייז U5 פרימיום - 172,500 ₪

לדגם אחריות ל-5 שנים עד 100,000 ק"מ ואחריות של 8 שנים על הסוללה ומערכת ההנעה החשמלית.

Support Ukraine