ג'ילי ישראל מדווחת על כניסה לציי הרכב של אלביט, אמדוקס ועוד

לפני 8 חודשים, שבוע 1 - 14 דצמבר 2021, CarTube
גילי גיאומטרי C
גילי גיאומטרי C
בזכות הטבות נדיבות, הוצאות נמוכות על "תדלוק" ומס גבוה על רכבים היברידיים, הרכב החשמלי מתחיל בכניסה לשוק הליסינג ובגילי ישראל מדווחים על הזמנות והתעניינות ערה מצד ציי הרכב בגילי גיאומטרי C.

ג'ילי ישראל (Geely), המשווקת את הרכבים החשמליים של גילי (בשלב זה רק דגם אחד - גיאומטרי C) מדווחת על הסכמים לאספקת רכבים חשמליים לציי הרכב של אלביט, אמדורס ויצרנית המשקאות הקלים יפאורה-תבורי. בגילי ישראל מציינים כי מאז השקת הדגם בחודש נובמבר 2021 נרשמו לג'ילי גיאומטרי C מעל ל-2,500 הזמנות מלקוחות פרטיים וציי רכב.

ביפאורה תבורי הודיעו כי יחליפו בשלב הראשון את הרכבים הקיימים במטה החברה בדגם החדש של Geely, לרבות רכבו של המנכ"ל, וכבר במהלך השנה הקרובה יוחלף באופן הדרגתי רוב צי הרכבים לרכבים חשמליים מדגם Geometry C, במסגרת הסכם ליסינג שמבצעת החברה באמצעות חברת AVIS.

באלביט הוזמנו עשרות רכבים חשמליים של המותג Geely בהם ייעשה שימוש בין מתקני החברה ברחבי הארץ. במקביל, הודיעו בחברה כי ה-Geometry C ייכנס כבר בראשית השנה לתכנית הרכבים החשמליים שיוצעו לעובדים במסגרת הסכמי הליסינג שלהם עם החברה.

אליהן מצטרפת חברת אמדוקס שהזמינה עשרות רכבי Geely Geometry C חשמליים עבור צי רכבי העובדים במסגרת מהלך אסטרטגי שיחל בראשית 2022.

כרגיל, לא הדאגה לסביבה היא זו שמובילה את המעבר לרכב חשמלי אלא התמריצים הכלכליים, מס הקנייה הנמוך (10% עד הטבה מרבית של 75,000 ₪) המאפשר לתמחר רכבים חשמליים במחיר תחרותי, הטבת שווי שימוש למקבלי הרכב מהעבודה שעומדת על 1,000 ₪ בחודש ובתחילת 2022 תעלה לסכום של 1,200 ₪ וכמובן העדר מס בלו על "התדלוק" של הרכב המוזיל משמעותית את ההוצאות השותפות לעומת רכב בנזין או דיזל.

עד עתה רכבים היברידיים היו הרכבים המובילים בשוק הליסינג אך בתחילת 2022 מס הקנייה על רכבים אלו יעלה ממס קנייה של 50% למס קנייה רגיל של 83% כמו רכבי בנזין ודיזל רגילים - עם הפחתה בהתאם לקבוצת הזיהום. גם רכבי פלאג-אין יסבלו מעליית מחירים בשנת 2022 כאשר מס הקנייה על רכבים אלו יעלה ל-40% והגבלת גובה ההטבה (לעומת מיסוי רגיל) ל-40,000 ₪ במקום 45,000 ₪.

לדברי רונן יבלון, מנכ"ל Geely ישראל, "אנו רואים חברות רבות במשק הישראלי שפועלות להחדרת הרכבים החשמליים לציי הרכב שלהן, ומבינות את היתרון הכלכלי הגלום במעבר זה, לצד התרומה המשמעותית לצמצום פליטות המזהמים ושיפור חווית הנהיגה של עובדיהן. אנו מודים לאלביט, אמדוקס ויפאורה על הבעת האמון בדגם החשמלי החדש של המותג Geely, ומזמינים חברות נוספות לשלב אף הן בציי הרכב שלהן את ה-Geometry C , מתוך אמונה שדגם זה מביא היום לקהל הישראלי מוצר מעולה והצעת ערך הטובה ביותר בשוק".

הקרוסאובר החשמלי ג'ילי גיאומטרי C משווק בישראל בשני דגמים, דגם 350 PRO עם טווח נסיעה של 350 ק"מ ודגם 460 PRO עם טווח של 460 ק"מ. בשני הדגמים נמצא מנוע חשמלי קדמי בהספק של 204 כ"ס ומומנט מרבי של 31.6 קג"מ, על הכביש זה מספיק לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש 7.7 שניות ומהירות מרבית של 150 קמ"ש. לדגם יכולת טעינה מהירה DC בהספק של עד 75kW וטעינה איטית AC בהספק של 11kW (תלת פאזי). 

  • מחיר דגם ה- C350 PRO עומד על 133,900 ₪
  • מחיר דגם ה- C460 PRO עומד על 142,900 ₪
Support Ukraine