פורד פוקוס אקטיב 2020 בישראל - מחיר החל מ- 131,900 שקל

לפני 2 שנים, 3 חודשים - 10 מאי 2020, CarTube
פורד פוקוס אקטיב 2020 בישראל - מחיר החל מ- 131,900 שקל
דגמי פורד פוקוס Active X ופוקוס Active Tourer מציעים מנוע 1.5 טורבו 182 כ"ס חזק, שפע מרשים של אבזור נוחות ובטיחות, לצד מראה של רכב פנאי אקטיבי עם הגבהת מרכב ומחיר תחרותי במיוחד של החל מ-131,900 שקל.

פורד פוקוס חוזרת לישראל. דלק מוטורס, יבואנית פורד בישראל, מודיעה על תחילת השיווק של פורד פוקוס 2020 החדשה אשר תשווק בתחילה בדגם "הפנאי" פוקוס אקטיב, במרכב חמש דלתות האצ'בק (אקטיב X) ובמרכב סטיישן (אקטיב טורר), ובהמשך השנה גם בשאר גרסאות הדגם הרגילות. את הפוקוס החדשה, דור רביעי לדגם, פורד הציגה כבר לפני כשנתיים, גרסת האקטיב של הפוקוס מתחרה מול דגמים כגון קיה אקסיד, מאזדה CX-30, קיה נירו ועוד.

הפוקוס אקטיב משווקת בישראל, בשלב זה לפחות, עם מנוע 1.5 ליטר טורבו 182 כ"ס המשודך לתיבת 8 הילוכים אוטו', ברמת גימור אחת עשירה למדי שלא מחסירה דבר, עם מפרט מלא של מערכות בטיחות מתקדמות ותג מחיר אטרקטיבי במיוחד של החל מ-131,900 ₪, זול משמעותית מכל המתחרים הישירים.

הפוקוס אקטיב לא מסתפקת רק במראה של רכב פנאי, עם תוספת של פלסטיקה ופגושים בעיצוב "קרבי" המעניקה לדגם את המראה האקטיבי של רכב פנאי, אלא היא כוללת בנוסף גם הגבהת מרכב של 40 מ"מ לעומת הדגמים הרגילים (ומרווח גחון של 16.3 ס"מ). לפוקוס אקטיב אין אמנם מערכת הנעה כפולה אך בפורד עדיין רוצים שתהיו "אקטיבים" עם הרכב וכן תרדו לשבילים קלים ולכן היא התקינה בדגם בורר מצבי אחיזה המשנה את אופי פעולת בקרת המשיכה והיציבות לשיפור האחיזה על משטחים מוגבלי אחיזה כגון חול ובוץ. בנסיעה על הכביש תוכלו לבחור מבין שלושה מצבי נהיגה, רגיל, ספורט וחסכוני. בנוסף, לפוקוס אקטיב מתלה אחורי מתקדם יותר בתצורת רב חיבורי לעומת מתלה מסוג מוט פיתול בדגמים הרגילים והחלשים יותר.

הפוקוס החדשה מבוססת על פלטפורמה חדשה (C2) הקשיחה יותר ב-20% מזו של הדגם היוצא. עם בסיס גלגלים שצמח ל- 2.70 מטר (תוספת של 52 מ"מ) פורד טיפלה באחת מנקודות החולשה של הדגם היוצא - מרווח הברכיים במושב האחורי. לפוקוס אקטיב X אורך של 4,397 מ"מ (סטיישן: 4,693 מ"מ), רוחב של 1,848 מ"מ וגובה של 1,515 מ"מ (סטיישן: 1,545 מ"מ).

נפח תא המטען בדגם החמש דלתות עומד על 341 ליטר ועד ל-1,320 ליטר עם קיפול המושבים מאחור ו- 575 ליטר עד ל-1,620 ליטר בדגם הסטיישן. דגם הסטיישן (אקטיב טורר) מצויד באפשרות לקיפול המושבים מתא המטען וכן ברצפת תא מטען כפולה הכוללת תאים לאחסון, חפצים קטנים ומקום ייעודי לאחסון וילון תא המטען. בשני הדגמים נמצא בתחתית תא המטען גלגל חלופי זמני.

הפוקוס אקטיב תשווק בשלב זה עם מנוע אחד בלבד: 1.5 ליטר שלושה צילינדרים טורבו (מנוע חדש בפורד) בהספק מרבי של 182 כ"ס ומומנט מרבי של 24.5 קג"מ. המנוע משודך לתיבת 8 הילוכים אוטו' חדשה והוא מאפשר לדגם להשיג נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 8.4 שניות באקטיב X ו-8.6 שניות באקטיב טורר שניות, מהירות מרבית של 211 קמ"ש ו-209 קמ"ש בהתאמה וצריכת דלק משולבת של 18.2 ק"מ לליטר המושגת גם באמצעות מערכת ניתוק צילינדרים המאפשרת למנוע לפעול על שני צילינדרים בלבד בזמן שיוט.

הפוקוס אקטיב תשווק ברמת גימור אחת, עשירה למדי עם שפע של מערכות בטיחות מתקדמות. רשימת האבזור כוללת, בין היתר: מולטימדיה "8 מקורית עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, מערכת שמע עם 6 רמקולים, שליטה מההגה על השמע, הטלפון ומערכות הבטיחות, דיבורית BT, משטח טעינה אלחוטי, חישוקי סגסוגת "17, תאורת LED מלאה (מעבר LED גבוהה הלוגן), מפתח חכם לכניסה והתנעה, קיפול חשמלי למראות הצד, שמשות כהות מאחור, חיישני תאורה וגשם, מושבים ספורטיביים עם תמיכה מורחבת, מצלמת חניה 180 מעלות, בקרת אקלים מפוצלת, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, תפעול אלקטרוני באמצעות חוגה לתיבת ההילוכים ועוד.

לפוקוס אקטיב ציון מלא של חמישה כוכבים במבחני הריסוק והיא מצוידת במערכת הבטיחות המתקדמת Co-Pilot360 הכוללת יכולות נהיגה סמי-אוטונומיות. מפרט הבטיחות כולל בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, מערכת שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, בקרת שיוט אדפטיבית עם עצור/סע, היגוי אקטיבי לסיוע בעת תמרות חירום בעת התחמקות מפני התנגשות, אור גבוה אוטומטי ומערכת בקרת עירנות נהג. מערכת MyKey תאפשר להורים עם נהגים צעירים ליצור מפתח לנהג הצעיר המגביל את המהירות המרבית, את עוצמת השמע ברכב, מחייב חגירת חגורת בטיחות ועוד.

פורד פוקוס אקטיב 2020 - מחירון:

  • פוקוס אקטיב X חמש דלתות - 131,900 ₪
  • פוקוס אקטיב X טורר (סטיישן) - 135,900 ₪
Support Ukraine