מתיחת פנים: קיה חושפת את הפיקנטו החדשה 2021

לפני 2 שנים, 3 חודשים - 15 מאי 2020, CarTube
מתיחת פנים: קיה חושפת את הפיקנטו החדשה 2021
קיה מעניקה לפיקנטו מתיחת פנים מקיפה עם עיצוב חיצוני מודרני יותר ומפרט מרשים של מערכות בטיחות מתקדמות.

אתמול זכינו להצצה אל הפיקנטו 2021 החדשה והיום, קיה משיקה בשוק הבית הדרום קוריאני את דגמי 2021 המחודשים של הפיקנטו אשר זכו למתיחת פנים מקיפה עם שלל שינויים ויזואליים לצד שדרוגים חשובים בתחום הבטיחות.

חיצונית, קיה העניקה לפיקנטו המחודשת מראה מודרני ומלוטש יותר המציג שדרוג משמעותי לעומת הדגם הנוכחי. בחזית נמצא עיצוב חדש לחלוטין לפגוש הקדמי, עיצוב חדש ומודגש לגריל הנמתח בין הפנסים הראשיים, אלו זכו לעדכון יחידות התאורה עם תאורת יום חדשה ותאורת LED מלאה כאופציה. מאחור נמצא עיצוב חדש לפגוש האחורי יחד עם עדכון קל לפנסים עם תאורת LED כאופציה. עיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים משלימים את העדכון החיצוני לדגם.

קיה מציגה לרוכשים שתי חבילות שדרוג, האחת מציידת את הדגם בתאורת LED מלאה כולל נורות LED ללוחית הרישוי, בתא המטען ותא הנוסעים ומוסיפה לתא הנוסעים משטח טעינה אלחוטי. חבילה נוספת צובעת בשחור מבריק את מראות הצד, הגג וספוילר הגג ואת ידיות הדלתות.

בתא הנוסעים של הפיקנטו המחודשת, בהתאם לרמת הגימור, נמצא במרכז הדשבורד מערכת מולטימדיה "8 חדשה ומתקדמת יותר ("7 בדגם הנוכחי) עם חיבור קבוע לרשת האינטרנט וחיבור אלחוטי לאפלא קאר פליי ואנדרואיד אוטו ומחשב דרך צבעוני עם מסך "4.2. לתא המטען נוסף מדף רצפה המאפשר ליצור משטח הטענה שטוח במצבו העליון.

מפרט הבטיחות של הפיקנטו שודרג משמעותית וכולל כעת, בנוסף לבלימה אוטונומית הכוללת כעת זיהוי הולכי רגל, למפרט נוסף ניטור שטח מת כולל תנועה חוצה מאחור, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, מערכת שמירה על מרכז הנתיב (לראשונה בסגמנט) ובקרת ערנות נהג. הפיקנטו הנוכחית עשתה שימוש ברדאר בלבד בכדי לספק בלימה אוטונומית, כעת המערכת כוללת גם מצלמה המאפשרת את מפרט הבטיחות המורחב.

בשלב זהק חושפת רק יחידת הנעה אחת של הדגם: מנוע 1.0 ליטר חדשה מסדרת סמארט סטרים בהספק של 76 כ"ס ב-6,200 סל"ד ומומנט מרבי של 9.7 קג"מ ב-3,750 סל"ד, זאת לעומת 67 כ"ס ב-5,500 סל"ד ו-9.8 קג"מ ב-3,500 סל"ד במנוע הנוכחי. המנוע הזה משודך לתיבת 5 הילוכים ידנית או 4 הילוכים אוטו'. בתקן הקוריאני, לדגם צריכת דלק משולבת של 15.6 ק"מ לליטר עם תיבת הילוכים אוטומטית.

כמו ביונדאי i10 החדשה, אנחנו מצפים כי גם הפיקנטו המחודשת תחליף את מנוע ה-1.25 ליטר 84 כ"ס של הדגם הנוכחי במנוע 1.2 ליטר חדש ואת תיבת ה-4 הילוכים אוטומטית בתיבת הילוכים רובוטית.

Support Ukraine