+ פרסום מודעה חינם !
מודעות: לא נמכר - 1552, סה"כ - 18907

השוואתי רכבי פנאי: טויוטה ראב4 / סובארו פורסטר / מאזדה CX5

5 פברואר 2019 - ynet

השוואתי רכבי פנאי: טויוטה ראב4 / סובארו פורסטר / מאזדה CX5

מאזדה CX5 ניצח בעבר בשני מבחנים השוואתיים קשים שערכנו לו, אך כעת הוא ניצב מול מתחרים חדשים ומאוד מעניינים - טויוטה ראב4 ההיברידי וסובארו פורסטר החדשים. מבחן השוואתי עם מנצח ברור (ויקר)

שוק הרכב הישראלי מוטה תוצרת קוריאה - יונדאי-קיה - כבר שנים, ועובדה זו מקבלת כיום ביטוי בנתח שוק סנסציוני של כ-30% בקרב רוכשי מכוניות חדשות. כך גם בשוק רכבי הפנאי הקופמקטיים, בו שולטים ביד רמה יונדאי טוסון וקיה ספורטאז' עם תג-מחיר אטרקטיבי ביחס לאופוזיציה היפנית למשל. קחו את מאזדה CX5 למשל, שמחירו גבוה משמעותית, וכך גם טויוטה ראב4 וסובארו פורסטר. שלושה דגמים מבוקשים אצלנו אשר ללא ספק היו פופולאריים עוד יותר, אם מחירם היה קרוב יותר לקוריאנים.

אבל הם לא, ושלושתם ממוקמים בתת-קטגוריית פנאי שאינה פרמיום מחד, ורחוקה מהקונצנזוס בדמות התאומים הקוריאנים מאידך, למרות שהנתונים הפיזיים אינם שונים מהותית. מה הם כן מציעים שאין לטוסונטאז'? בדרך כלל איכויות נסיעה גבוהות יותר, תא נוסעים עדיף עם יחידות הנעה ואבזור מתקדמים יחסית. וכמובן, תדמית משופרת ובריחה מתרבות העדר. 

בעולם הזה, ה-CX5 היה הפייבוריט שלנו ולכן גם ניצח בשני המבחנים האחרונים שערכנו לו, תוך שהוא גובר על מתחרים לא פשוטים בדמות פולקסווגן טיגואן, מיצובישי אקליפס וניסאן קשקאי. אלא שהפעם הוא ניצב - לפחות על הנייר - מול מתחרים מרשימים עוד יותר. סובארו פורסטר החדש עם יכולות שטח מוכחות, טויוטה ראב4 עם יחידת הנעה מעניינת.

מאזדה CX5

מנוע: בנזין, ארבעה צילינדרים, 2.0 ליטר, 165 כ"ס

תיבת הילוכים: אוטומטית, שישה הילוכים, הנעה קדמית

זינוק ל-100 קמ"ש, מהירות מרבית (יצרן): 10.1 שניות, 189 קמ"ש

צריכת דלק (יצרן): 12.9 ק"מ לליטר

בטיחות: שש כריות אוויר, בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ותאורה דינמית

מחיר רכב מבחן (בסיס): 182 אלף שקל (169 אלף שקל)

סובארו פורסטר

מנוע: בנזין, ארבעה צילינדרים, 2.5 ליטר, 182 כ"ס

תיבת הילוכים: רציפה, הנעה כפולה-קבועה

זינוק ל-100 קמ"ש, מהירות מרבית (יצרן): 9.3 שניות, 207 קמ"ש

צריכת דלק (יצרן): 12.2 ק"מ לליטר

בטיחות: שבע כריות אוויר, בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, התראת שטח מת ותאורה דינמית

מחיר רכב מבחן (בסיס): 200 אלף שקל (180 אלף שקל)

טויוטה ראב4 הייבריד

מנוע: בנזין, ארבעה צילינדרים, 2.5 ליטר ומנוע חשמלי, 218 כ"ס

תיבת הילוכים: רציפה, הנעה קדמית

זינוק ל-100 קמ"ש, מהירות מרבית (יצרן): 8.4 שניות, 180 קמ"ש

צריכת דלק (יצרן): 21.7 ק"מ לליטר

בטיחות: שבע כריות אוויר, בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, תאורה דינמית וזיהוי תמרורים

מחיר רכב מבחן (בסיס): 190 אלף שקל (180 אלף שקל)

עיצוב ותא נוסעים

ה-CX5 מתבלט גם כאן עם העיצוב הדינמי ביותר, בעיקר תודות לחרטום יוצא דופן וצללית נאה במיוחד. הפורסטר הזוויתי נראה לצדו גמלוני ומגושם, אך הוא אינו מפספס אף הזדמנות כדי להצהיר על יכולת השטח המייחדת אותו, עם מגני פלסטיק שחור מודגשים סביב למרכב ופסי גגון בולטים. על נגיעות הכתום המפוזרות בכל מקום והחישוקים השחורים של רכב המבחן, היינו מוותרים ברצון. מצועצעים מדי. שניהם אגב, אינם שונים מהותית מהדגמים אותם החליפו לאחרונה.

הראב4 שונה לעומת זאת לחלוטין מהדגם המוחלף. למרות צבע אפור משעמם, הוא נראה טוב מכולם עם עיצוב מוקפד ומושקע שמצליח לשלב באופן מוצלח בין מראה דינמי לקשוח-מסוקס. לאור זאת, מוזר היה לגלות צמד צינורת מפלט מאחור שנראים כאילו הותקנו במוסך רחוב לא מוצלח במיוחד.

תא הנוסעים של ה-CX5 איכותי והרמוני, עם שילוב דמוי-עור ומתכת מסביב, לצד ריפודי עור למושבים כציוד תקני. מרשים מאוד. עם זאת, מסך התצוגה נשלט החוגה קטן ("7) מעט, וכך גם שטח החלונות. קורה A הרחבה פוגעת אף היא בשדה הראיה וממקמת כך את הנהג נמוך יחסית במושב שמציע תמיכה טובה לצד הגוף, פחות לירכיים.

תא הנוסעים של הפורסטר מעניין למראה, אך ערב-רב של חומרים, גוונים וטקסטורות מייצר תחושה של מאמץ-יתר על גבול המצועצע. מתגי השליטה מההגה אינם נוחים אבל מסך המגע ("6.5 קטן בגרסת בסיס, "8 ראוי ברכב המבחן) הוא היחיד עם אפשרות צימוד ל-Apple CarPlay. אך מה שמרשים מכל הם החלונות הענקיים שמעניקים לא רק שדה ראיה מצוין, אלא אחראים גם לתחושה מאוד אוורירית ברכב. חבל שהמושבים פחות נוחים, שרק החלונות הקדמיים נפתחים בלחיצה אחת ושהמראות לא מתקפלות חשמלית. לא מובן במכונית של 200 אלף שקלים.

הראב4 הוא חיה שונה, בעיקר כי התחוושה בו מיוחדת יותר. החומרים איכותיים, נאים למראה ונעימים למגע בדרך כלל. במפתיע, לא בדיפוני הדלתות והקונסולה סביב תיבת ההילוכים. מתגי בקרת האקלים עוצבו כחוגות גדולות (אה-לה לנד-רובר) ומסך המגע ("8) נוח ופשוט לתפעול. המושבים הם הנוחים ביותר במבחן, עם תמיכה טובה.

לנוסעים מאחור צפויה חוויה צפופה - בעיקר לרגליים - ב-CX5. אנקדוטה, צמד שקעי USB ממוקמים במשענת האמצע - ולא מתחת פתחי המיזוג כמו בשני האחרים - כך שאינם שימושיים עם שלושה מאחור. בחירה לא מוצלחת. מרווח הרגליים לנוסעי המושב האחורי בראב4 ובפורסטר טוב משמעותית ואם בטויוטה מרווח הראש הוא הטוב ביותר, בפורסטר הספסל נוח מכולם. חבל רק שחלון השמש עלול להפריע לגבוהים וחבל עוד יותר שפתחי המיזוג מאחור מוצעים רק בגרסה הבכירה בניגוד (גם) לגרסאות הבסיס של האחרים.

תא המטען של ה-CX5 הוא הקטן ביותר (442 ליטר) אך מכיל גלגל חלופי מלא לעומת קטן בשניים האחרים. לפורטסר סף הטענה הרחב ביותר והוא שני בנפח (520 ליטר), אבל תא המטען של הראב4 הוא השימושי ביותר בזכות סף נמוך ונפח הגדול במבחן (590 ליטר).

אבזור ובטיחות

רשימת האבזור של השלושה כוללת בקרת אקלים מפוצלת, מצלמת נסיעה לאחור וחישוקים קלים ("17). הפורסטר וה-CX5 מציעים כבר בגרסאות הבסיס מושב נהג מתכוון חשמלית, בסובארו עם חימום לקדמיים ומפתח חכם.

אבזור הבטיחות הבסיסי ב-CX5 צנוע, עם בלימה אוטונומית ומערכת התראה של מובילאיי. רק בגרסת הביניים היקרה יותר הוא מציע מערכות בטיחות מקיפות כמו בגרסאות הבסיס של ראב4 ופורסטר הכוללות שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ותאורה דינמית (בסובארו רק בבכירה), אך עדיין אין כרית אוויר לברכי הנהג - קיימת בטויוטה וסובארו. בפורסטר מערכת הבלימה אוטונומית פועלת גם בנסיעה לאחור, בראב4 יש גם מערכת זיהוי תמרורים.

יחידות הנעה וביצועים

ה-CX5 מצויד במנוע 2.0 ליטר עם 165 כ"ס והוא החלש בחבורה על הנייר, נתון שבא לידי ביטוי מוחשי בכביש. בכל מבחני התאוצה, מהמקום (10.1 שניות בזינוק ל-100 קמ"ש, 0.8 ו-1.7 שניות יותר מהפורסטר והראב4 בהתאמה) או בתאוצות הביניים, המאזדה נותר מאחור. התיבה האוטומטית מורידה הילוכים אפילו בשיפוע כביש קל במהירות שיוט, כדי שלא להאט. בנסיעה בכביש הררי או עם ארבעה נוסעים על הסיפון, מחסור הכוח היחסי מורגש עוד יותר בעיקר במצבי עקיפה.

עם 2.5 ליטר ו-182 כ"ס, הפורסטר מרגיש חזק ונמרץ יותר - עם צליל בוקסר טיפוסי - ומתמקם בקלות במקום השני במבחני התאוצה. לתיבת ההילוכים הרציפה אופי פעולה חלק וטבעי המזכיר תיבת הילוכים רגילה, והוא היחיד עם מנופי שליטה מאחורי ההגה. בתחילת הנסיעה התיבה חדה (מדי) בתגובותיה, בהמשך היא "נרגעת".

היחידה ההיברידית של הראב 4 משלבת בין מנוע בנזין בנפח 2.5 ליטר למנוע חשמלי. התפוקה המשולבת עומדת על 218 כ"ס ומאפשרת לו להיות המהיר בחבורה ובפער משמעותי בזינוק מהמקום אך חשוב מכך, בתאוצות ביניים, בהן המנוע החשמלי פחות משפיע. פחות אהבנו את תיבת ההילוכים הרציפה כאן שמעלה בעומס משמעותי את הסל"ד לגבהים לא תמיד נחוצים, ואחראית בכך לרעש צורמני ומיותר לעיתים.

חסכון בדלק? לא חשבתם ודאי אחרת. הראב4 גם ההיברידי הוא בקלות החסכוני מכולם עם 14.3 ק"מ לליטר בתנאי מבחן לא קלים, מול 10.8 ק"מ לליטר ב-CX5 ו-9.9 ק"מ לליטר בפורסטר בעל מנוע בתצורה חובבת דלק באופן היסטורי.

נוחות והתנהגות

כיול המיתלים של ה-CX5 מוצלח ומעניק לו נסיעה נוחה, עם פשרה טובה בין יכולת ספיגת שיבושים במהירות עירונית לשמירה על ריסון

מרכב במהירות גבוהה יותר. הראב4 מוצק יותר, ואינו מצליח להשתוות לנוחות העירונית, גם אם הוא מתמודד טוב יחסית עם שיבושים מכל סוג. הפורסטר הוא חיה אחרת לגמרי. הצורך להעניק לו יכולת שטח, הכתיב מתלים רכים יחסית ובעלי מהלך ארוך. אלה מאפשרים לו להתמודד עם שיבושים עירוניים טוב מהאחרים, אך הוא בפירוש אינו מרוסן מספיק בכביש מהיר, בעיקר אם זה האחרון אינו סלול היטב או אם יש מספר נוסעים על הסיפון. הוא גם הרועש מהשלושה (שוב, המנוע, אך גם המרכב הזוויתי והחלונות) בזמן שבמאזדה בולטים רעשי דרך ובטויוטה רעשי רוח.

בהתאם, הסובארו אינו רכב לנהיגה יותר מנינוחה כביש מפותל. הוא סובל מרכות מוגזמת ונטיית מרכב מיותרת, ולכן נוטה לאובדן אחיזה מוקדם יותר למרות מערכת ההנעה הכפולה שממילא אינה משמעותית על כביש יבש. ה-CX5 מרגיש דינמי יותר, עם התנהגות כביש חדה והיגוי מהיר על סף עצבנות. ההגה חד ומהיר אך חסר תחושה במרכז ובמכונית המבחן לפחות, הבלמים היו ספוגיים, חסרי תחושה ועוצמה.

לראב4 נימוסי כביש טובים, לא יותר ולא פחות. הוא פחות חד ומדויק מהמאזדה אבל מציע יציבות כיוונית טובה יותר. הוא פחות נמרץ אבל ההתנהגות שלו במגבלות בטוחה יותר. חבל רק שכמקובל ברכב היברידי עם מערכת בלימה אוגרת-אנרגיה, דוושת הבלם חסרת התחושה מתאפיינת בפעולה לא אחידה.

שטח? היכן ששני האחרים עוצרים, הסובארו מתחיל לפרוח. הוא אמנם לא יכול להתמודד עם שטחי עבירות קשה, שכן למרות מרווח גחון מצוין בכל קנה מידה (22 ס"מ, 3 ס"מ יותר מהשניים האחרים) הוא חסר הילוך כוח, אך בגזרת מחיר זו הוא מתבלט עם הנעה כפולה יעילה ומערך מיתלים המותאם לנסיעה בשבילים משובשים ואף יותר מכך בידיים מיומנות. הטויוטה והמאזדה? שביל נינוח, לא יותר מכך.

סיכום

במבחן רכבי פנאי יפנים-בעלי-ערך-מוסף, מאזדה CX5 שהיה עד עתה הבחירה המועדפת מסיים אחרון ובאופן ברור. יתרונו האמיתי היחיד על השניים מתבטא בהתנהגות מושחזת יותר, סעיף אזוטרי ברשימת ההעדפות של מרבית קהל הלקוחות הפוטנציאלי. בכל תחום רלוונטי אחר הוא מרגיש מיושן יחסית ופחות מרשים מהמתחרים שמולו.

סובארו פורסטר מסיים שני כאן. אם אתם באמת עומדים לרדת לשטח, הוא הבחירה מועדפת ובפער גדול. לצד יכולת זו ובניגוד לעבר, לא תיאלצו להקריב יותר מידי בשימושיות תא הנוסעים, באבזור, בביצועים או במערכות הבטיחות. הוא גם נראה קרבי מכולם וזו נקודה חשובה שאין להתעלם ממנה. אבל שוב, מרבית הלקוחות מחפשים רכב נוסעים משובח, ושם הוא נאלץ להכנע.

שכן טויוטה ראב4 מציע את יחידת הנעה חזקה וחסכונית משמעותית מהאחרים, עם איכויות נסיעה טובות מאוד, תא נוסעים שימושי ואיכותי ומראה רענן. למעשה, הוא מנצח את המבחן שכן הוא מציע את החבילה השלמה והנכונה ביותר עבור לקוחות הקטגוריה, גם אם במחיר גבוה יותר. שכן טויוטה מייקרת היום (ב', 4.3) את המכונית הנבחנת בלא פחות מ-13 אלף שקלים ומעמידה את מחירה - החל ממכוניות שיימסרו באפריל - על 190 אלף. גם גרסת הבסיס התייקרה ב-10,000 שקלים ומחירה עומד כעת 180 אלף.

זה הרבה כסף, פער של יותר מ-10,000 שקלים ממאזדה CX5 למשל. עם זאת, ולמרות שמי שקיבל או צפוי לקבל את הרכב כעת עשה עסקה מצוינת במיוחד, גם רוכשי אפריל צפויים להחזיק ברכב הכדאי ביותר בקטגוריה. למרות ההתייקרות.

הערה: בעת פרסום המבחן לא העבירה טויוטה את מחירי המכונית החדשים אותם תדרוש החל מאפריל. לאחר פרסום הכתבה - עשתה זאת.

חדשות לפי תגיות

accidentsacuraadvertisingAIairbagairbagsalfa romeoamazonandroidandroid autoappappleApple Carplayappsaston martinaudiAudi e-tronAustraliaAutoMotorautonomous carautonomous carsautonomous vehicleautonomus carAutopilotavtoVAZawardsbatterybentleybicyclebikebikesbirdbmwBMW X5BoschBubbleBuickbusesCadillacCaliforniaCanadacar marketcar sharingcar theftCarasso MotorsCarlos GhosncarpoolCESChampion MotorschevroletChevrolet BoltChicago Auto ShowchinaChryslerchrysler pacificacitroencitroen C4classic carconsumer reportscrash testcrash testscrossoverdaciaDacia DusterDaihatsuDaimlerDetroit Auto Showdieseldiesel scandaldieselgateDodgeDonald Trumpdrag racedriverless cardriving tipsDSducatieggedEICMAelectricElon Muskemission scandalEUeuropeevfcaferrarifiatfordFord ExplorerFord F-150Ford FocusfranceFrankfurt Motor Showfuelfuel economy scandalfunnygeargeelygenesisGeneva Motor ShowgermanygettGetTaxigmgooglegoogle mapsgreenhackersharley-davidsonhealthhondaHonda Civichonda cr-vHonda Odysseyhow tohybridhydrogenhyperloopHyundaihyundai elantrahyundai i30Hyundai IoniqHyundai KonaHyundai Santa FeHyundai SonataHyundai TucsonHyundai VelosterIIHSInfinitiinfotainmentinsuranceintelIPOiranisisIsraelIsrael RailwaysjaguarJaguar i-pacejapanjeepJeep WranglerJerusalemkawasakiKiakia ceedkia riokia sorentoKia Soulkia sportageKia stingerkia stonicKobe SteelktmLA Auto ShowLadalamborghiniland roverlawsuitLeolexuslight railLimeLincolnlrtluxury carslyftmaseratimaybachmazdaMazda 3Mazda 6Mazda CX-5Mazda MiataMazda MX-5Mazda6mecedesmercedesMexicoMGMG ZSmicrosoftMilan Motorcycle ShowmilitaryminiMitsubishimitsubishi ASXmitsubishi outlandermobileyemoovitmotorcyclemotorsportnavigationNew YorkNew York Auto ShowNHTSANIOnissanNissan Jukenissan leafNorwayNvidiaofoopelOpel Insigniapanasonicparis motor showparkingpeugeotPeugeot 508pickuppolicePorschepsapublic transportQorosrailwayramrange roverratingsrecallrecallsrenaultroad 6road accidentsroad safetyroadsRolls-Royceroyal enfieldrussiasafetysafety ratingsafety ratingssafety testsscandalscooterseatseat aronaSeat Ibizaself-driving carself-driving carsSEMASiemensskodaSkoda FabiaSkoda Octaviaskoda rapidSkoda ScalaSkoda SuperbSoftBanksolar energyspy shotspy shotsSsangYongstartupsstrikestudysubarusubaru ascentSubaru BRZsubaru foresterSubaru Vizivsubaru XVsupercarssuvsuzukisuzuki jimnySwedentakatatarifftaxitechnologytel avivtel-avivterrorismteslaTesla Model 3Tokyo Motor ShowtoptoyotaToyota Camrytoyota corollatoyota priustoyota rav4Toyota Yaristrade wartransporttrendstriumphtrucktruckstuninguberukUMIunion motorsUnited StatedUnited StatesususaViaVolkswagenvolvoVolvo v60Volvo XC40Volvo XC60vwVW Polowaymowazeyamahayandexyangoаварииавтобусавтобусыавторемонтные мастерскиеавторынокавтострахованиеавтостраховкаАккоАрадаренда автомобиляАфулаАшдодашкелонаэропортаэропорт Бен-ГурионАялонБАГАЦБат-ЯмбезопасностьБейтар-ИлитбензинБеэр-ШеваБней-Браквелосипедвелосипедистывелосипедыводительские праваГерцлиягибридный автомобильГиватаимгородской транспортгорючееДелек Моторсдизельдорогадорогидорожные камерыДТПЕвропажелезная дорогазабастовказаконодательствозаконыИерусалимИзраильимпортимпорт автоинфраструктураИранИсраэль КацкамерыКарасо МоторсКармельКармиэльКирьят-АтаКирьят-ГатКнессеткоррупциякредитыКфар-СабализингЛодмарафонМеирминистерство транспортаминтрансмотоциклнаводнениеНалогналогиНегевНетанияобщественный транспортотзывотзывыпаркингпарковкаПДДперекрытияПетах-Тикваплатные дорогиподержанные автоподержанные автомобилипожарполицияпочтаправительствопревышение скоростипробкипродажипроишествияРаанаРав-КавРакевет ИзраэльРакевет ИсраэльРамат-ГанрейтингрейтингиреформаРеховотРишон ле-ЦионСАМЛАТскандалсоветыстатистикастрахованиестраховкасудсудебные решенияСШАтаксиТалькартарифыТверияТель АвивТель-Авивтендертерроризмтест на вождениетехнологиитехосмотртопливотранспорттрафикугонугон автомобилейУправление регистрации автотранспортауход за автомобилемХадераХайфаХермонХолонЦАХАЛценаценыЧемпион МоторсШкодашоссешоссе АялонштрафштрафыЭгедЭйлатэкологияэлектроавтомобильэлектровелосипедэлектровелосипедыэлектромобилиЯндексЯффоאאודיאגדאגף התנועהאגרת רישויאובראודיאוויסאוטובוסאוטובוסיםאוטוטקאופלאופל אינסיגניהאופל מוקהאופל קורסהאופנועאופנוע שטחאופנועיםאופנייםאופניים חשמלייםאופניים שיתופייםאיגוד יבואני הרכבאיכות הסביבהאינטלאירופהאיתוראןאכיפהאלבראלון דאיאלפא רומיאואפליקציותארהאשראיבב.מ.וובטיחותבטיחות בדרכיםבטיחות ברכבבטר פלייסביטוחביטוח חובהביטוח מקיףביטוח רכבבינה מלאכותיתבירדבנזיןבנימין נתניהובנק ישראלגג'יפג'יפוןג'ירו ד'איטליהג'נרל מוטורסגוגלגיוס הוןגניבות רכבגריטהדאצ'יהדאצ'יה דאסטרדודו גלגלידוד לובינסקידוחות חניהדוחות כספייםדוקאטידיזלדלקדלק מוטורסדלק רכבדןהאיחוד האירופיהוזלההונדההונדה סיוויקהטבות מסהלוואותהמס הירוקהמשרד להגנת הסביבההעלאת מחיריםהרכבת הקלההרפורמה בתחבורה הציבוריתהרשות הלאומיתהרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםהשכרת רכבווייזוולווועדת הכלכלהזיהוםזיהום אווירחברות ביטוחחדשות הרכבחולוןחוק ההסדריםחיפהחניהחניוניםחרדיםטויוטהטויוטה פריוסטויוטה קורולהטויוטה ראב4טכנולוגיהטלקארטסטטסלהיבואיבוא אישייבוא מכוניותיבוא מקביליבוא רכביבואני רכביגואריד שנייהיד2יונדאייונדאי טוסוןיוניון מוטורסייבוא רכבימאההיפןיצרניות רכבירושליםירין שטרןישראלישראל כץכביש 6כביש החוףכבישיםכלי רכבכלכלה שיתופיתכלמובילכריות אווירכרמיאלכרמליתללובינסקילוי יצחקליסינגלקסוסמאזדהמבחן דרכיםמבחני ריסוקמבצעמבצעי רכבמבצעי רכב במיצובישימבצעי רכב בניסאןמבצעי רכב בסובארומבצעי רכב בסיאטמבצעי רכב בסיטרואןמבצעי רכב בסקודהמבצעי רכב בפיג'ומבצעי רכב ברנומבצעי רכב בשברולטמובילאיימוניותמוניות שירותמוניתמוסךמוסכיםמחירון רכבמחירי הדלקמחיריםמחקרמטרו מוטורמיכאל לוימיסוימיסוי ירוקמיצובישימיצובישי אאוטלנדרמכון התקניםמכון רישוימכוניותמכוניות היברידיותמכוניות חדשותמכוניות יוקרהמכוניות משומשותמכוניות קלאסיותמכונית אוטונומיתמכונית השנהמכונית חשמליתמכונית יוקרהמכונית משומשתמכונית משפחתיתמכונית שיתופיתמכירה פומביתמכירות כלי רכבמכסמכרזמלחמת סחרממשלהמס הבלומס קנייהמסיםמסירות רכבמערכות בטיחותמצלמות מהירותמרצדסמשאיותמשאיתמשה כחלוןמשומשותמשטרהמשטרת התנועהמשטרת ישראלמשרד האוצרמשרד האנרגיה והמיםמשרד הביטחוןמשרד המשפטיםמשרד הרישוימשרד התחבורהנהגיםנהיגהניסאןניסאן ליףניסאן מקסימהניסאן קשקאינסיעות שיתופיותנפטנתנתבנתיבי איילוןנתיבי ישראלסאנגיונגסובארוסובארו פורסטרסוזוקיסוזוקי ג'ימניסוזוקי ויטרהסולרסטארט אפסטטיסטיקהסיאטסיאט איביזהסיאט ארונהסיאט לאוןסיטרואןסיטרואן ברלינגוסיןסמלספורטספורט מוטוריסקודהסקודה אוקטביהסקודה סופרבסקודה פאביהסקודה קארוקסקודה קודיאקעעבירות תנועהעומסי תנועהעיריית תל אביבעליבאבאענף הרכבערדפולקסווגןפולקסווגן פולופורדפורשהפיאטפיג'ופיג׳ופיז'ופיצוייםפנגופסחפקקי תנועהפקקיםצ'מפיון מוטורסצהציי רכבק.ט.מקאדילקקורוסקורקינטקורקינט חשמליקטנועקטנועיםקיהקיה נירוקיה סידקיה ספורטאז'קיה פיקנטוקיה ריוקנאביסקנוןקנסותקרוסאוברקריאה לתיקוןקרייזלרקרסו מוטורסראלירב קורגולציהריקולרישיון נהיגהרכברכב אוטונומירכב היברידירכב חדשרכב חשמלירכב ירוקרכב משומשרכב פנאירכב צמודרכב שטחרכבי יוקרהרכבי שטחרכבים משומשיםרכבתרכבת ישראלרכישת רכברמי אונגררנורנו זואירנו קדג'אררנו קליאורנו קפצ'וררשויות מקומיותרשות ההגבלים העסקייםרשות המסיםרשות שדות התעופהשברולטשברולט אקווינוקסשברולט ספארקשבתשווי שימוששוק הרכבשלמה SIXTשר התחבורהתתאונותתאונות דרכיםתאונת דרכיםתביעה ייצוגיתתגמולי ביטוחתחבורהתחבורה ציבוריתתחנות דלקתל אביבתל אופןתל-אביבתל-אופןתעשיית הרכבתשתיותתשתיות תחבורהתשתית
מכור את הרכב שלך